Križevci i Grafičar nezaustavljivi

ponedjeljak, 29.09.2008.

Ni sedmo kolo Treće HNL Istok nije donijelo promjene na vrhu poretka. Vodeći su i dalje Križevci, koje u stopu prati Grafičar Vodovod, dok na dnu ljestvice i dalje tabori Marsonia...

Vodeća momčad lige Križevci gostovala je u osječkom Donjem gradu i kući se vratila s nova tri boda. Iako je Olimpija već u trećoj minuti preko Krstanovića došla u vodstvo, gosti već do odmora preko Vedrana Bukala i Džaje rade preokret, da bi Ivičić u 54. minuti potvrdio zasluženu pobjedu Križevaca.

Nakon ispadanja u Kupu od Zagreba, nogometaši Grafičar Vodovoda nastavili su uspješnim igrama u trećeligaškom društvu, upisavši u Cerniku šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Limunčići su u vodstvo stigli preko Kurtovića u 52. minuti, a isti je igrač pet minuta kasnije udvostručio prednost gostiju. Nadu domaćinima u 70. minuti vraća Papak, da bi sve dvojbe oko pobjednika već u sljedećoj minuti riješio Čavar pogotkom za konačnih 1:3.

Treće mjesto zadržalo je Đakovo, koje se na domaćem terenu očekivano lako obračunalo s Marsonijom. Majer je u 24. minuti doveo domaćine u vodstvo, Kvasnovski tri minute kasnije pogodio za 2:0, da bi konačnih 3:0 u 54. minuti postavio Pešut.

Identičnu domaću pobjedu upisala je Koprivnica svladavši đakovačku Croatiju. Šoštarić je u 29. minuti doveo Koprivnicu u vodstvo, Jambrušić u 39. udvostručio prednost, a konačnih 3:0 u 51. minuti postavlja Baštašić.

S odličnim igrama na domaćem terenu nastavio je još jedan novak u ligi, Mladost iz Preloga, koja je protiv Graničara upisala i četvrtu prvenstvenu (domaću) pobjedu. Već u prvoj minuti domaćini su preko Vuka stigli u vodstvo, da bi Balent u devetoj i Krznar u 13. minuti pogađali za visokih 3:0. Gosti uzvraćaju preko Galovića u 33., da bi u nastavku susreta još pogađali Krznar za domaćine te Prgomet za goste za konačnih 4:2.

Svoje navijače napokon je obradovalo Belišće, koje je protiv Višnjevca slavilo s visokih 6:1. Nakon prvih 45 minuta mreža gostiju tresla se samo jednom i to nakon pogotka Mladena Skelca u 25. minuti, da bi u nastavku susreta isti mrežu gostiju još pogađali Vučićki, M.Žaja, I.Skelac te još dva puta Mladen Skelac, dok je počasni pogodak za goste djelo Lešića.

Sedam pogodaka viđeno je i u Našicama, s tom razlikom što su u susretu NAŠK-a i Nedelišća sva tri boda odnijeli gosti. Već u trećoj minuti Baksa dovodi goste u vodstvo, da bi u 15. Horvatek izjednačio za domaćine. Dvije minute kasnije Golubić vraća Nedelišće u vodstvo, no NAŠK se ne predaje te preko Fehira u 23. i Dražića u 27. minuti na odmor odlazi s prednošću od 3:2. S uzbuđenjima se nastavilo i u nastavku, kada Denis Golubić pogodima u 60. i 85. minuti svojim hat-trickom donosi Nedelišću sva tri boda.

Uvjerljiva je na svom terenu bila Virovitica, koja je goste iz Vukovara kući ispratila s petardom u mreži. Domaćini su u vodstvo stigli preko Trupca u 22. minuti, da bi u nastavku mrežu gostiju pogađali još Ciglar, Boban, Trojak i Vaclavek za uvjerljivih 5:0.

Zanimljiv susret odigran je u Pleternici, gdje je u dvoboju Slavije i Bjelovara pitanje pobjednika riješeno tek u posljednjoj minuti. Domaćini su u 27. minuti preko Davora Žafaranića stigli u vodstvo, da bi Pečar u 70. izjednačio za Bjelovar. Gosti su bod držali sve do posljednje minute kada Neruda svojim pogotkom donosi Slaviji tri boda.