Siscia 31:27 Varteks di Caprio
Varteks di Caprio

Siscia lako do bodova

Branimir Korać • petak, 03.10.2008.

Rukometaši Siscije upisali su prvu domaću pobjedu ove sezone. U SD Brezovica svladali su Varteks Di Caprio lakše od očekivanja s 31:27...

Siscia - Varteks di Caprio 31:27 (16:13)

Sisak, ŠSD Brezovica, 500 gledatelja

Suci: Vjekoslav Lovrić (Zagreb), Hrvoje Petković (Zagreb)

Vezane vijesti

Siscia: Mate Svalina 1, Ivan Kavran, Cem Gulsun, Goran Bogunović 2, Josip Ražić 2, Josip Somić, Nikola Džono 3, Tihomir Baltić 8(3), Tomislav Bešlić 6, Branimir Bouček, Enes Halkić 5(1), Jakov Gojun 1, Mario Turan 2, Trpimir Petrač 2. Trener: Slavko Goluža.

Varteks di Caprio: Mario Breljak, Domagoj Babić 4, Dalibor Jagačić, Saša Brkinjač 2, Ivan Đurković 9, Vedran Huđ 5, Emerson Žnidarić 2, Marko Gotal 2(2), Milan Tolić, Boris Vujović, Ivan Štimac 1, Tomislav Grgić, Neven Prole, Šime Zirdum 2. Trener: Vladimir Canjuga.

Sedmerci: Siscia 4/5, Varteks 2/2.

Isključenja: Siscia 10 minuta (Džono 2+2, Baltić 2, Gojun 2, Petrač 2), Varteks 10 minuta (Štimac 2+2, Prole 2+2, Babić 2).

Za radni dan SD Brezovica bila je solidno popunjena, a domaći rukometaši navijačima su se odužili dobrom igrom i pobjedom. Varteks je razočarao obzirom na startne rezultate u Premijer ligi, nije pokazao ništa posebno i da nije bilo raspoloženih Đurkovića i vratara Vujovića doživio bi pravu katastrofu.

Samo prvih desetak minuta gosti su bili rezultatski u utakmici. Nakon toga je Siscia zahvaljujući ponajprije Baltiću, Bešliću i Boučeku stvorila prednost i otišla na 11:7. Prednost od tih 3-4 gola Siscia je držala bez ikakvih problema, a prednost je morala biti i veća da Bešlić i Turan nisu promašili nekoliko kontri.

Na samom startu drugog dijela Halkić, Bešlić i Petrač rade 3:0 za odlazak na 19:13 i tako uvjerljivo vodstvo imali su domaćini sve do 54. minute. Tada Varaždinci preko Đurkovića dolaze na bliskih 26:24, no Baltić, Halkić i Svalina u završnici održavaju prednost na domaćoj strani.

Dobra predstava Siščana pred nekih 500-tinjak gledatelja. Posebno srdačno pozdravljen je novi trener Slavko Goluža koji je u igri Siscije u proteklih tjedan i pol napravio pomak i to se osjetilo u prezentaciji protiv Varteksa.

U domaćem sastavu najistaknutiji bili su Tihomir Baltić s osam i Tomislav Bešlić sa šest golova te Branimir Bouček sa 16 obrana. U gostujućem sastavu Ivan Đurković bio je strijelac devet puta, a Boris Vujović obranio je 14 udaraca.