Španjolska nastavila s pobjedama

Antonija Pavlić • nedjelja, 05.10.2008.

Španjolska se današnjom prikazanom igrom i rezultatom vratila na pobjednički kolosijek te su ponovno nametnuli kandidaturu za naslov svjetskog prvaka. Argentina je pak u dramatičnoj završnici protiv Ukrajine uspjela izvući tek bod, no unatoč je tome ostala na čelu skupine C...

Španjolska je današnjom drugom pobjedom na turniru ponovno nametnula kandidaturu za jedno od postolja, nakon što je u prvom kolu remizirala 3:3 s Iranom. Izabranici Venancia Lopeza svladali su sa 6:2 ekipu Češke.

Ponajbolji igrač Španjolske danas Javi Rodriguez, pogodio je za vodstvo Furije već u desetoj sekundi utakmice te tako nagovijestio golijadu koja se ipak nije dogodila, iako je gotovo sve dobro danas bilo na strani branitelja naslova. U prvom smo dijelu susreta vidjeli igru na jedan gol. Španjolska je napadala, redale su se prilike Daniela, Kikea, Fernanda, Torrasa, no do kraja poluvremena nisu uspjeli i drugi puta zatresti češku mrežu.

U drugom je poluvremenu ponovno češka brava otključana rano, kada je u 21. minuti pogodio Marcelo te su u naredne dvije minute Španjolci zaključili susret. Minutu kasnije Daniel je realizirao kazneni udarac, da bi strijelac drugog pogotka u 23. minuti pogodio za konačnih 4:0. Dominaciju Španjolske nabolje će pak dočarati udarci na vrata u kojima je Španjolska uvjerljivo odnijela pobjedu sa 44:14.

Egipat je protiv Kine uzeo prve bodove na SP-u zahvaljujući uvjerljivoj 6:2 pobjedi. Egipat je bolje otvorio utakmicu te je u petoj minuti imao izglednu šansu za pogodak, no Ahmed El Agouz je pogodio vratnicu. Pet minuta kasnije Sameh Saleh je doveo svoju momčad u vodstvo da bi do kraja poluvremena Mizo i Abou El Komsan postavili rezultat na 3:0.

Drugo poluvrijeme ponovno bolje otvara Egipat te u dvije minute postiže dva pogotka, oba od strane Ahmeda El Agouza u 22. i 24. minuti. Minutu kasnije je na 5:1 uspio smanjiti Xi Zhang. Ahmed Abou Serie je u 27. potom zabio za 6:1, da bi u posljednjoj minuti Hu Jie smanjio na 6:2. Kina je tako i nakon druge utakmice ostala na posljednjem mjestu bez ijedne pobjede.

Susret između Argentine i Ukrajine bio je potpuno nezanimljiv i bez pogodaka sve do 37. minute. Tada je Argentinu u vodstvo doveo Planas no rezultat u egal vraća Ivanov u 38. minuti. Odličnih posljednjih deset minuta obje su momčadi okrunile s jednim pogotkom, Ukrajinu je do prednosti doveo Cheporniuk minutu prije kraja da bi u dramatičnom sljedećem napadu Argentina uspjela izjednačiti i u posljednjim sekundama susreta izboriti bod (Giustozzi).

Libija koju vodi naš izbornik Mato Stanković ni u trećem kolu nije uspjela izboriti pobjedu, bolji su do njih sa 4:2 bili reprezentativci Irana. Iran je u vodstvo u petoj minuti doveo Taheri, a samo dvije minute kasnije Hashemzadeh udvostručuje vodstvo. U posljednje tri minute prvog poluvremena Hashemzadeh ponovno pogađa za 3:0 da bi u posljednjoj minuti Rabie prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca smanjio na 3:1.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi Libija te u 25. minuti Rahoma smanjuje na 3:2 udarcem sa šest metara. U 32. minuti sjajan udarac iranskog igrača, koji odbija vratar Libije no na odbijenu loptu natrčava Tayebi i pogađa za konačnih 4:2.