Zamet bolji od Umažanki

Antonija Pavlić • nedjelja, 05.10.2008.

Odigrani su prvi susreti šestog kola Dukat 1. HRL u kojima nismo zabilježili nikakva iznenađenja. U dvorani Dinko Lukarić u Rijeci domaće su rukometašice unatoč velikoj prednosti iz prvog poluvremena uspjele susret dovesti do neizvjesnosti te su s minimalnim rezultatom u konačnici ipak svladale posrnuli Umag...

Rukometašice Umaga i u šestom su kolu nastavile s uobičajenim rezultatima. Nove prvoligašice čini se ne mogu držati korak s ostalim klubovima u elitnom rangu hrvatskog ženskog rukometa budući da su u šestom kolu ubilježili i šesti poraz. Ovaj su puta bolje od Umažanki bile rukometašice riječkog Zameta, prošle godine osmog kluba 1. HRL, te su s minimalnim rezultatom porazili igračice Valentina Štingla u utakmici koja je obilovala pogocima.

Prvo poluvrijeme nije davalo sliku neizvjesne i tvrde utakmice u što se kasnije prometnuo susret budući da su Riječanke od početka vodile i "nabijale" prednost. Na poluvrijeme se tako odlazi s rezultatom 21:13 za domaće rukometašice te se čini da će i drugi dio susreta dati istu sliku. No, borbene igračice Umaga se ne predaju, stišću i u dva navrata čak dolaze do izjednačenja. No, u završnici nije bilo dosta koncentracije te su iskusnije igračice Zameta odnijele drugu pobjedu u prvenstvu te se odmaknule od devetog mjesta na tablici.

Ekipa Trešnjevke nastavlja upisivati pobjede. Nakon prošlog kola i dramatične završnice s pulskom Arenom, susret šestog kola protiv Osijeka ipak je donio mirniju igru i mirniji rasplet. Trećeplasirana momčad 1. HRL u Osijeku je imala malo teži trening te su trešnjevačke rukometašice nonšalantno ubilježile nova tri boda. Igračice Nenada Zvonareka tako su i dalje ostale prve pratiteljice Podravci, sa samo bodom manjka smjestile su se na treće mjesto s time da kao i Podravka imaju utakmicu manje.

Arena je nakon poraza u prošlom kolu nastavila s trijumfima. U pulskom Domu sportova veće neizvjesnosti nije bilo budući da su domaće rukometašice tek nekoliko puta dopustile Kutjevačkom podrumu da se približi, a jednom su uspjele i izjednačiti. No, drugo je poluvrijeme donijelo stvarnu sliku odnosa snaga. Ekipa Arene zasluženo je na kraju slavila četvrtu prvenstvenu pobjedu te se popela na četvrto mjesto, tik do Trogira i Trešnjevke, no s utakmicom više.

U Trogiru očekivani rasplet. Rukometašice Koke nisu uspjele posložiti momčad i skupiti glave te su ubilježile i peti poraz u nizu. Varaždinkama gostovanje u Trogiru nije bio najbolji način za vađenje budući da su rukometašice Vatromira Srhoja u zadnje vrijeme veoma raspoložene za pobjede i postizanje velikog broja pogodaka. I ovaj ćemo puta, kao i u svakom izvještaju istaknuti odličnu Mariju Hrgović koja je i u ovom kolu vukla domaću momčad sa 13 pogodaka dok kod Varaždinki moramo spomenuti igračicu utakmice, Andreju Hrg, koja je postigla 15 pogodaka.