Derbi pripao Salzburgu

Goran Tomičić • nedjelja, 05.10.2008.

Salzburg je na domaćem terenu svladao Rapid i stigao na drugo mjesto ljestvice. Bečka Austria pred svojim navijačima nije pobijedila Kapfenberg, no ipak je ostala vodeća...

Jedini pogodak u utakmici Salzburga i Rapida postignut je u 57. minuti, kad je Zickler glavom svladao Hedla. Salzburg tako i nakon šest utakmica ima maksimalan učinak na domaćem terenu. Niko Kovač i Pamić nisu nastupili. U redovima gostiju je Jelavić u 80. minuti zamijenio Tokića.

Kapfenberg je senzacionalno osvojio bod u Beču, no domaćima je i bod bio dovoljan za ostanak na vrhu. Bazina je odigrao cijelu utakmicu. Još jedno iznenađenje se dogodilo u Linzu, gdje je Altach pobjedom 3:1 prekinuo niz od osam poraza. Konrad je u šestoj minuti donio prednost gostima, a LASK je izjednačio u 37. minuti, kad je Mayrleb okrunio jako lijepu akciju. Altach je sedam minuta kasnije opet imao prednost, a strijelac je bio Koch. Ailton je u 51. minuti otklonio posljednje dvojbe. Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu, a Mijatović je ušao u 59. minuti.