Španjolci najzadovoljniji

Goran Markuš • utorak, 07.10.2008.

Prošlog tjedna su odigrane sve utakmice prvog kola rukometne Lige prvaka, a većih iznenađenja nije bilo. Valja napomenuti kako su zasigurno najsretniji Španjolci čija su sva četiri kluba stigla do vrlo bitnih pobjeda već na samom startu najvećeg europskog rukometnog klupskog natjecanja…

Ishod susreta Chamberya i Celja nije bio upitan što su Francuzi i potvrdili stigavši do visoke pobjede od sedam golova nakon utakmice u kojoj su lako mogli pobjeći i puno dalje. U drugom susretu skupine A, onom između Hammarbya i litvanskog prvaka Karysa domaćini su odličnom igrom u kojoj se posebice istaknuo njihov golman, Michael Astrom (nešto više od 40% obrana) uspjeli izvući vrlo važna dva boda već na samom startu Lige prvaka.

U skupini B Ciudad Real je odlično startavši (0:6 nakon šest minuta) bez većih problema svladao danski Svendborg koji unatoč pokazanoj želji nije imao prevelikih šansi protiv europskog rukometnog velikana. Iako smo nakon 8:8 očekivali tešku borbu do posljednjih minuta Bosna je ispred nešto više od 3500 gledatelja uspjela slomiti otpor gostujućeg Doukasa osvojivši dva boda koja im zaista mnogo znače ukoliko žele ostvariti zacrtani cilj: osvajanje trećeg mjesta u skupini.

U skupini C Kiel je čekao nešto lakši susret protiv makedonskog prvaka, Metalurga iz Skopja koji nije imao realne šanse za osvajanje ponekog boda u Njemačkoj. Nešto teži posao čekao je Katalonce koji su u utakmicu protiv Drammena krenuli vrlo loše da bi kod rezultata 7:7 uspjeli iskoristiti nekoliko prilika i na odmor otići sa +4. Sredinom drugog poluvremena Drammen radi 5:0 čime dolaze na samo jedan gol zaostatka, no individualnom igrom puno iskusniji gosti uspjeli su se izvući i kući otići sa dva vrlo važna boda.

I dok pobjednik susreta između Hamburga i Prešova nije bio upitan vruća beogradska atmosfera obećavala je u najmanju ruku težak drugi susret skupine D između vruće Crvene Zvezde i novopridošlice u Ligi prvaka, ekipe iz Kopenhagena. Unatoč očekivanjima brojni gledatelji ostali su šokirani odličnim startom gostiju (1:8) koji se pokazao samo početkom za odličnu dansku momčad koja je bez većih problema užareni teren u Beogradu napustila sa oba osvojena boda. "Vrlo nam je drago što smo tako dobro krenuli u Ligi prvaka. Bila je to laka pobjeda za nas", izjavio je sportski direktor kluba, Thomas Hylle.

Bivši klub našeg ponajboljeg rukometaša, Ivana Balića može biti zadovoljan prvim kolom Lige prvaka u kojem je bez većih problema stigao do dva boda protiv Steaua iz Bukurešta. Iako je momčad iz Kopra u drugoj utakmici skupine E na odmor otišla sa solidnih +3 odlični Rusi iznenadili su sve prisutne i fantastičnom igrom tijekom drugih 30 minuta osigurali si visoku pobjedu čime su ujedno i drugu slovensku momčad ostavili bez ijednog osvojenog boda.

Za razliku od ostalih skupina u skupini F uzbuđenja nije nedostajalo. Mađarski Veszprem je u posljednjim minutama susreta uspio izvući oba boda protiv odličnog Flensburga ponajviše zahvaljujući odličnom Periću (17 obrana) te vrlo raspoloženom Vujini (9 golova). U drugom susretu, onom između Haukara i Zaporožja u kojem su gosti vodili gotovo cijelo drugo poluvrijeme, domaćini su fantastičnom završnicom šokirali Ukrajince otevši im vrlo važna dva boda.

Još jedna novopridošlica u Ligi prvaka, Amicitia iz Zuricha uspjela je doći do pobjede u utakmici u kojoj gostima nije pružena niti najmanja šansa u borbi za vrlo važne bodove. U drugom susretu skupine G gosti koji su bili očiti favorit, momčad Montepelliera poražena je od odličnog Ademara koji je koncentriranom igrom stigao do dva boda koja ih dovode puno bliže njihovom cilju: prolazak skupine.

I dok je razumno očekivati kako svi čitatelji ovog članka u najmanju ruku znaju ishod susreta našeg CO Zagreba protiv Lowena valja spomenuti i drugi ogled u skupini H, onaj između Wisle i Szegeda. Već u devetoj minuti gosti su imali +4 (1:5), a nakon toga domaćinima ništa nije išlo od ruke čemu u prilog ide i konačnih samo 16 postignutih golova.

Skupina A: Hammarby IK – Granitas Karys 31:27 (13:11), Chambery HB – Pivovarna Laško Celje 37:30 (20:18)
Skupina B: Bosna Sarajevo – ASE Doukas 34:22 (18:13), GOG Svendborg – Ciudad Real 24:34 (10:16)
Skupina C: THW Kiel – Metalurg Skopje 37:29 (18:15), Drammen HK – FC Barcelona 24:29 (12:16)
Skupina D: HSV Hamburg – Tatran Prešov 32:20 (14:8), Crvena Zvezda – FCK Kopenhagen 25:34 (10:16)
Skupina E: Cimos Koper – Čehovski Medvjedi 28:35 (15:12), Portland San Antonio – Steaua Bukurešt 38:30 (19:14)
Skupina F: Haukar – Zaporožje 26:25 (13:17), MKB Veszprem – SG Flensburg-Handewitt 29:28 (14:14)
Skupina G: Reale Ademar – Montepellier HB 25:21 (14:8), Amicitia Zurich – HB Bregenz 35:25 (15:13)
Skupina H: RK CO Zagreb – Rhein Neckar Lowen 33:33 (16:14), Wisla Plock – Pick Szeged 16:26 (8:14)