Barać i Tomas do novih bodova

Sanja Čalić • četvrtak, 09.10.2008.

Tri su utakmice španjolske lige odigrane u četvrtak i njime je kompletirano drugo prvenstveno kolo nakon kojeg je vodeću poziciju preuzela Unicaja…

Vrlo je tijesno Tomasov Real Madrid slavio na domaćem terenu nad tricaški raspoloženom Granadom (81:80) koja se već do kraja prve dionice odvojila na deset poena prednosti. Real je potom tijekom susreta polako nadoknađivao zaostatak osvojivši tri preostale četvrtine u čemu ga je predvodio Reyes (22 poena, 13 skokova). Marko Tomas je u pobjedu domaće momčadi utkao svega dva poena i jedan skok u 12 minuta, dok je najefikasniji u redovima Granade bio Guttierez s 22 poena i šest skokova.

Za razliku od Reala mnogo uvjerljivija je bila Tau Ceramica koja je dvoboj s Ricoh Manresom prelomila u drugoj dionici limitiravši goste na svega devet postignutih poena (80:67). Velik je doprinos osvajanju novih bodova Tau Ceramice dao Stanko Barać koji je za 23 minute provedene na parketu ostvario double – double učinak (11 poena, deset skokova, dvije asistencije) čime je, uz Rakočevića, bio jedan od najraspoloženijih u momčadi. S druge strane, Ricoh Manresu predvodio je Rubio (19 poena, sedam skokova).

Drugom je ostvarenom pobjedom na prvo mjesto prvenstvene ljestvice zasjela Unicaja kojoj je Cajasol tek u prvoj četvrtini uspio pružati ravnopravan otpor, no u preostalih je 30 minuta gostujuća momčad u potpunosti kontrolirala rezultat (60:91) pri čemu je najučinkovitiji bio Kelati sa 17 ubačenih poena uz dva skoka.

ACB liga, drugo kolo: Real Madrid – Granada 81:80, Tau Ceramica – Ricoh Manresa 80:67, Cajasol – Unicaja 60:91