2. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 10.10.2008, 16:00 h
Međimurje 2:0 Trogir
Trogir

Izmjene donijele živost

Ivana Strahija • petak, 10.10.2008.

Međimurje je nakon poraza u Imotskom dokazalo da nije klonulo duhom. Premda se krenulo nešto zatvorenije, kako s jedne tako i s druge strane, u drugom poluvremenu mnogo bolja igra oba tima, a izmjene su donijele onu pravu živost, Međimurcima i pobjedu.

2. HNL 9. kolo

MEĐIMURJE – TROGIR 2:0 (0:0)
Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 150
Suci: Sminderovac (Koprivnica), Kučina (Sv. Ivan Žabno), Dević (Koprivnica)

Strijelci: 1:0 Eliomar 48., 2:0 Bačelić-Grgić 83.
Kartoni: Bratković 52., Čordaš 70., Pintarić 86.

Međimurje: Banović, Parać, Lima, Vuka (od 80. Bačelić-Grgić), Žuljević (od 68. Pintarić), Darmopil, Bratković, Mišić, Andre (od 46. Georgievski), Slunjski, Eliomar

Trogir: Vidović, Vučemilović-Grgić (od 71. Šimić), Nuić (od 65. Matešan), Čordaš, Milat (od 65. Ratković), Sablić, Rožić, Vidošević, Grizelj, Aganović, Mandac

Utakmica započinje uistinu žustro, kao da su oba tima željela potvrditi svoju težnju za osvajanjem tri boda. Prema golu Trogira pucali su Vuka i Žuljević, dok na drugoj strani igrališta vratara Banovića izazivaju Milat i Sablić.

No, to je otprilike i na žalost onih malobrojnih gledatelja bilo to od zanimljive igre u prvom dijelu susreta. Idućih pola sata svodi se na beznadežno prtljanje kako Trogira tako i Međimurja, pa se malo čime ima biti zadovoljan. Tek pred istek 45. minute malo živosti donosi domaći Eliomar, no i njegov pokušaj odlazi u nepovrat, pa se na odmor odlazi s 0:0.

Drugo poluvrijeme otvara Žuljević, koji prolazi pored Trogiranina Čordaša, i potom umjesto da zatrese mrežu loptu neprecizno šalje pored gostujućeg gola. Nisu međutim domaći navijači predugo čekali slavlje. Mišić dodaje, Eliomar prima loptu i potom dribla prilično nesposobnog vratara Vidovića i trese praznu mrežu.

Treneru Matkoviću postaje jasno, kao međimurskom Kovačeviću par minuta ranije, kako nešto treba mijenjati, pa uvodi Matešana i Ratkovića, a ovaj potonji bio je posebno neugodan za braniče i vratara Međimurja. Tako je u 75. minuti umalo natjerao Georgijevskog na auto-gol kad mu je pokušao izbiti loptu, ali je sreća ipak bila blagonaklona za domaće i "podmetnula" vratnicu.

U idućim minutama domaći žive opasno, na sve načine pokušavaju Trogirani anulirati minimalac Međimurja, no sve sumnje u pobjednika u 83. minuti rješava tek ušli Bačelić-Grgić. On odlično koristi priliku za polukontru, vuče loptu i plasira je Pintariću, ovaj u trku savršeno točno pronalazi Limu, koji nesebično vraća za Bačelić-Grgića, a njemu ostaje poentirati za 2:0.