Mejaši s lakoćom kroz Petrinju

Branimir Korać • subota, 11.10.2008.

Nakon visokog poraza protiv Kijeva u prvom kolu Prve HMNL, malonogometaši Petrinjčice upisali su još jedan visok poraz. U njihovoj dvorani svladala ih je momčad Mejaša iz Splita...

Petrinjčica - Mejaši 2:7 (2:4)

1. HNML, 2. kolo

Petrinja, Dvorana Srednje škole Petrinja, 100 gledatelja

Suci: Mario Večko (Virovitica), Domagoj Marinić (Feričanci), Luka Lijić (Đurđevac)

Strijelci: 0:1 Simunić (5'), 0:2 Vujević (6'), 1:2 Grbeša (11'), 2:2 Jandrić (14'), 2:3 Jakić (19'), 2:4 Simunić (20'), 2:5 Žarković (23'), 2:6 Vujević (28'), 2:7 Jelić (29')

Petrinjčica: V. Kovačević, Marjanović, Marović, Korečić, Lovrić, Kolić, Klarić, Bešić, Jandrić, D. Kovačević, Grbeša, Marić. Trener: Damir Gršić.

Mejaši: Gabrić, Jelić, Vujević, Perišić, Čubelić, Simunić, Žarković, Jakić, Smoljo, Znaor, Ramadža, Gračanin. Trener: Mladen Perica.

Rezultatski ovako loš start u Petrinjčici sigurno nisu očekivali. Dva kola i dva visoka poraza iako sama igra i nije toliko loša. Mejaši su se u Petrinji pokazali kao vrlo dobra ekipa koja zna iskoristiti i najmanju pogrešku. Strpljivo su čekali i domaćinu prepustili igru što ovaj nije znao iskoristiti.

Od samog početka susreta Petrinjčica je uzela loptu u svoj posjed, ali strpljivo građenje napada nije urodilo rezultatom. Gosti su stajali disciplinirano iza lopte i vrlo brzo pokazali koliko su opasni. Iz dva brza kontranapada Simunić i Vujević svladali su vratara Kovačevića i doveli Mejaše do velike prednosti.

Nakon visokog vodstva Mejaša u ranoj fazi susreta, ništa se nije mijenjalo u igri Petrinjčice. I dalje se strpljivo gradio napad, lopta se dugo držala u posjedu i na kraju je stigla ipak nagrada. Grbeša je prvo iz slobodnog udarca zatresao mrežu za 2:1, a dvije minute kasnije Jandrić iz gužve poravnava na 2:2.

No gosti ipak na odmor odlaze s dva gola prednosti. Scenarij posve isti, lopta je u posjedu Petrinjčice, dvije pogreške i dva kontranapada u posljednje dvije minute prvog poluvremena, samo ovaj put strijelci su bili Jakić i ponovno Simunić.

Rani pogodak Mejaša u drugom dijelu riješio je pitanje pobjednika. Ponovno pogreška na sredini terena, brzi kontranapad i gol Žarkovića za 5:2. Petrinjčica nakon tog gola praktički više nije stvorila pravu veliku priliku, ostala je bez snage, a gosti su golovima Vujevića i Jelića povećali prednost na konačnih 7:2.

Razlika u kvaliteti ipak nije tolika koliko rezultat sugerira. Gosti su jednostavno bili konkretniji i na kraju slavili iskoristivši svoje prilike za razliku od domaćina.