Perinčić potopio prvake

Branko Barić • nedjelja, 12.10.2008.

Drugo kolo francuskog prvenstva donijelo je poraze prošlogodišnjih finalista doigravanja, a posebno težek je bio onaj Roannea. Aktualni prvaci imali su na pladnju dva boda protiv Toulona, ali na koncu ih je "pokopao" naš Hrvoje Perinčić...

Nancy, predvođen Lamaynom Wilsonom, odlično je krenuo u susret i praktički tri četvrtine diktirao je situaciju na parketu. U posljednjih deset minuta ušlo se s 12 razlike za goste (63:51), no taj period Toulon na krilima svojih navijača dobiva rezultatom 30:10 i dolazi do konačne pobjede 81:73. Zadranin Hrvoje Perinčić je prvo ime susreta s 19 poena (šut za dva 5/6, šut za tri 3/5) i sedam skokova, a pratio ga je Austin Nichols sa 17 poena i šest skokova.

Roanne je doživio pravu katastrofu u Orleansu, gdje su ih domaćini predvođeni Cedrickom Banksom (21 poen) i Ryvonom Covileom (18 poena, devet skokova) "zaledili" na minus 27 (80:53). Nakon poraza od 51 poena razlike u prvom kolu, Dijon je u drugom došao do pobjede protiv novog prvoligaša Rouena.

Za razliku od Rouena, koji je startao s dva poraza, Besancon je svoju prvoligašku kampanju otvorio s dvije pobjede. Nakon Pau-Ortheza, nova žrtva bio je Le Havre koji je pao rezultatom 80:65. Dvije pobjede ima i Le Mans, koji je protiv slabašnog Chalona imao tek lakši šuterski trening. ASVEL se iskupio za prošlotjedni poraz od Nancyja pobjedom protiv Pau-Ortheza rezultatom 92:75.

LNB, drugo kolo: ASVEL – Pau-Lacq-Orthez 92:75, Besancon – Le Havre 80:65, Vichy – Strasbourg 47:73, Le Mans – Chalon/Saone 82:58, Dijon – Rouen 74:65, Orleans – Roanne 80:53, Cholet – Gravelines 78:54, Hyeres-Toulon – Nancy 81:73