Grafičar preuzeo vrh, nova blamaža Marsonije

Petar Plevnik • ponedjeljak, 13.10.2008.

Deveto kolo Treće HNL Istok donijelo je promjenu na vrhu poretka. Iako su do ovog kola vodeći Križevci slavili u Belišću, nogometaši Grafičar Vodovoda zbog više su postignutih pogodaka pobjedom u Našicama zasjeli na čelo poretka. Novo kolo donijelo je i novu blamažu Marsonije, koja se iz Koprivnice vratila s pola tuceta u svojoj mreži...

Nakon remija u prošlem kolu protiv Virovitice, momčad iz osječke Retfale novi pobjednički niz započela je u Našicama. Limunčići su u vodstvo došli u 12. minuti preko Metera, da bi pobjedu Grafičara pogotkom s bijele točke u 60. minuti potvrdio Hrvoje Kurtović.

S tri boda s gostovanja vratili su se i Križevci, koji su slavili u Belišću. Gosti su sve dvojbe oko pobjednika riješili u prvih 45 minuta kada se u strijelce upisuju Guja u 33. i Evačić u 42. minuti, da bi utješni pogodak za domaćine postigao Lukašek iz 11-erca u 86. minuti.

Uspješno gostovanje apsolvirali su i nogometaši Graničara, koji su do sva tri boda došli u Pleternici. Iako su gosti zahvaljujući pogocima H.Galovića u 16. i Draganovića u 20. minuti na odmor otišli s dva pogotka prednosti, Slavija se ne predaje te u nastavku preko Jakovljevića u 47. i Čuljka iz 11-erca u 83. minuti poravnava rezultat. Kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, Blagojević u posljednoj minuti susreta sjajno pogađa iz slobodnog udarca i donosi gostima sva tri boda.

Gotovo identičan rasplet viđen je u osječkom Donjem gradu, gdje je prve bodove na strani upisala Mladost. Gosti iz Preloga poveli su u 43. minuti preko Rogine, da bi Ivica Vuka u 54. minuti i Iličić u 67. preokrenuli rezultat. Gosti u 68. minuti preko Kraljića poravnavaju rezultat, da bi veliku grešku domaćeg vratara Marušića u 90. minuti iskoristio Mlinarec za konačnih 2:3.

Rezultatski preokret, ali u korist domaćina vidjen je u susretu Nedelišća i Vukovara. Gosti su na odmor otišli s vodstvom i to zahvaljujući Spasićevom pogotku iz 30. minute, da bi u nastavku susreta mrežu Vukovaraca pogađali Perišić u 47., Jagec u 52. i Golubić u 83. minuti za konačnih 3:1.

Očekivanu pobjedu protiv Croatije na domaćem terenu upisala je Virovitica. Sve vrijedno spomena dogodilo se u prvih 45 minuta kada mrežu gostiju iz Đakova pogađaju Trupac u 28. i Ciglar u 33. minuti za konačnih 2:0.

Za razliku od svog poznatijeg rivala, s odličnim igrama nastavilo je Đakovo. Minimalnu, ali tri boda vrijednu pobjedu Đakovčani su upisali protiv Bjelovara, a trenutak odluke dogodio se u 83. minuti kada Majer zabija za slavlje domaćina.

Jedan pogodak odlučio je pobjednika i u srazu Mladosti iz Cernika i Višnjevca. Iako su gosti imali nekoliko odličnih prigoda, domaćini su iskoristili svoju jedinu pravu i preko Kulića u 37. minuti stigli do pobjede.

Nikakve dvojbe ni neizvjesnosti zato nema u susretima u kojima igra Marsonia. Brođani su ovaj put gostovali u Koprivnici i kući se vratili sa šest pogodaka u mreži. Mrežu Brođana načeo je Šomoci iz 11-erca u 18. minuti, da bi se do odmora u strijelce upisali Dvorneković u 25. te Šomoci u 37. minuti. U nastavku susreta Tisaji i Bastašić te Šomoci svojim hat-trickom povisuju na konačnih 6:0.