Ruskinje očekivano slavile

Ivana Jurica • srijeda, 15.10.2008.

U premijernom susretu ovogodišnje Eurolige košarkašice Jolly JBS-a Šibenik na svom su Baldekinu posve očekivano poražene od vrlo skupe ruske ekipe UMMC Ekaterinburga rezultatom 92:62 …

Jolly JBS Šibenik – UMCC Ekaterinburg 62:92

(14:26, 15:19, 21:27, 12:20)

Šibenik, dvorana Baldekin, gledatelja 450

Jolly JBS Šibenik: Jurčević 5, Čakić 5, Kooij, Lokas, Jinks 16, Mišura 7, Gardin 11, Zubak, Gulin, Ivanković 14, Terglav – Tratsiak 4, trener: Stipe Bralić.

UMMC Ekaterinburg: Rakhmatulina 4, Leuchanka 4, Teplyashina, Taylor 18, Bibrzycka 15, Gruda 18, Vedlya, Pondexter 10, Jones 11, Baranova 12, trener: Lauren Bufferd.

Ruski sastav, jedan od glavnih pretendenata na osvajanje ovogodišnje Eurolige, u Šibeniku nije imao problema protiv domaćeg sastava kojemu su nedostajale dvije ozlijeđene igračice. Leonie Kooij bila je na klupi, ali nije ulazila u igru (još uvijek osjeća posljedice pada s turnira u Sarajevu), dok Mariana Raguž nije bila niti na klupi.

Momčad Laurena Bufferda, prepuna skupih internacionalki, već u prvoj četvrtini došla je do prednosti koja je do kraja utakmice samo rasla. Jolliete su vodile samo u dvije situacije: nakon trice Gardin (6:4) i dvice Čakić (8:6). Tricom Pondexter Ruskinje dolaze do prednosti (8:9), a nakon toga rade seriju od 9-0 na krilima raspoložene Grude. Prednost je do kraja četvrtine narasla na 12 koševa (14:26).

Sredinom druge četvrtine prednost je narasla na +16 (22:38). Amerikanka u šibenskom dresu Kerri Gardin tricom je smanjila na -13 (29:42), ali koševima Bibrzycke i Jones Ruskinje na odmor odlaze s +16 (29:45).

Već početkom drugog poluvremena prednost gostujuće momčadi je narasla na +20 (29:49). U trećoj četvrtini Jolly je živio na koševima Constance Jinks koja je svoju momčad držala na 20-ak razlike zaostatka.

S -22 (50:72) domaćih košarkašica ušlo se u posljednjih deset minuta. Ruskinje su u posljednjoj četvrtini imale i 32 koša prednosti, no, završilo je s okruglih 30 u korist gostujuće ekipe.

Najefikasnije u redovima domaćih košarkašica bile su Jinks sa 16, Ivanković s 14 i Gardin s 11 koševa. Kod Ekaterinburga najviše koševa, po 18, postigle su Taylor i Gruda.