Löwen bježi naprijed

Goran Markuš • petak, 17.10.2008.

Odigrana su i prva četiri susreta trećeg kola rukometne Lige prvaka nakon kojih je njemački Löwen sigurnom pobjedom nad poljskom Wislom izbio na vrh skupine H sa jednom utakmicom više od našeg CO Zagreba...

Prvi susret trećeg kola rukometne Lige prvaka igrao se u Beogradu gdje su gosti bez većih problema osigurali nova tri boda i tako Crvenoj zvezdi nanijeli i treći poraz. Već na samom startu HSV bježi na 3:0 kojih u 24. minuti pretvaraju u solidnih +6. Nakon odmora domaći su i dalje nemoćni te u 42. minuti Hamburg već ima deset golova prednosti koji do kraja susreta lagano rastu na konačnih +16.

"Vrlo koncentrirano smo odradili svih 60 minuta što je uistinu bilo i važno uzmemo li u obzir sve ozljede koje su pogodile naše igrače", izjavio je trener HSV Hamburga, Martin Schwalb. Najefikasniji igrač na terenu bio je Hans Lindberg (8 golova), dok je domaće predvodio Dragoljub Perović (5 golova). Naš Blaženko Lacković samo je jednom poslao loptu u suparničku mrežu.

Jučer su odigrana i ostala tri susreta, a nama najzanimljiviji je zasigurno onaj između Löwena i Wisle nakon kojeg se još jednom sigurnom pobjedom njemački predstavnik uspio probiti na vodeću poziciju u skupini H sa jednom utakmicom više od CO Zagreba. Iako sve nije krenulo glatko za domaćine, Gudjon Valur Sigurdsson pokreće svoju momčad nakon 15. minuta igre da bi na poluvrijeme otišli sa pet golova prednosti.

Poljskoj momčadi slijedi još gore, drugo poluvrijeme u kojem prednost domaćina konstantno raste i zaustavlja se tek na velikih +13. "Iako smo u prvom poluvremenu izgledali dosta iscrpljeno u drugom smo se ponovno vratili u svoj pravi ritam i upisali prvu domaću pobjedu. Mislim da smo na pravom putu", izjavio je trener Löwena, Wolfgang Schwenke.

Nakon vrlo zanimljivih i izjednačenih prvih 20 minuta u litvanskom Kaunasu Celje preuzima stvari u svoje ruke i već do poluvremena bježi na solidnih +6. Tijekom drugog poluvremena gosti popravljaju obranu, a napad je i dalje besprijekoran što domaćini nikako ne mogu pratiti i konačnih +16 za slovensku momčad je uistinu pravedan konačan ishod.

U stilu Pivovarne Laško, Flensburg je doslovno pregazio goste iz Zaporožja koji realno nisu predstavljali nikakvu prijetnju domaćinima. Već nakon 15 minuta Flensburg je bio na ogromnih +11 koje rutinski održavaju do poluvremena da bi u nastavku pobjegli na još većih +18. "Svima je bilo jasno da je riječ o susretu između dviju ekipa koje ne igraju na niti približno jednakoj razini. Htjeli smo igrati bolje, no oni nam nisu dopustili i to je sve", zaključio je trener Zaporožja, Vyacheslav Didushenko.

Ostale utakmice trećeg kola rukometne Lige prvaka na rasporedu su ovu subotu i nedjelju. Naš predstavnik CO Zagreb u subotu je u gostima kod mađarskog Pick Szegeda.