Vodeni sportovi

Raspoloženi Mornar BS potopio Nizozemce

Vedran Babić • petak, 17.10.2008.

Vaterpolisti Mornar Brodospasa uspješno su otvorili kvalifikacijski turnir Kupa LEN u Splitu, očekivano pregazivši nizozemske autsajdere ZPB H&L Productions iz Barendrechta 22:4...

Mornar BS je u potpunosti opravdao ulogu favorita u prvom kolu kvalifikacija natjecanja u kojem su prošle godine dogurali do osmine finala. Igrači Joška Krekovića su od samog početka u napadu "udarili" po gasu, dok su u obrani bili čelično čvrsti. Rezultat toga je nedirnuta domaća mreža u prvih 16 minuta igre, koje je Mornar dobio s čak 10:0. U nastavku su gosti došli do četiri pogotka, ali to je sve što su uhvatili.

U sastavu splitskog kluba u strijelce su se upisali svi osim dvojice vratara, a najefikasniji bio je Marin Ban s pet pogodaka. Sutra s početkom u 19:15 na poljudskom bazenu Mornara očekuje najteži ispit ovoga vikenda, dvoboj protiv španjolskog Sant Andreua, koji je večeras s nešto manjom razlikom nadigrao slovačke Košice (17:6).

Podsjetimo, dva najbolje plasirana kluba kreću dalje na drugi kvalifikacijski turnir, kojeg će ponovno pokušati organizirati Split.