Bayern napokon slavio, spektakl u Bremenu

Petar Plevnik • subota, 18.10.2008.

Čak 25 pogodaka palo je u sedam subotnjih susreta osmog kola Bundeslige, a najviše, sedam, u Hannoveru, gdje je Hoffenheim visokom pobjedom barem na 24 sata zasjeo na čelo poretka. Pravi triler odgiran je u derbiju između Werdera i Borussije, a pobjedu je napokon upisao Bayern...

Ako ne najbolji susret, onda svakako najboljih ovosezonskih 45 minuta viđeno je u dvoboju Werdera i Borussije. Nakon ratničkog, ali bez pogodaka okončanog prvog poluvremena, uzbuđenja su u nastavku susreta započela u 59. minuti kada Baumann ruši Kehla u 16-ercu Werdera, a Frei iz 11-erca dovodi Borussiju u vodstvo. Za skrivljeni 11-erac kapetan domaćina iskupio se u 68. minuti kada na ubačaj Boenischa glavom s 10-ak metara poravnava rezultat.

Do novog vodstva Borussia stiže zahvaljujući sjajnoj kontri Blaszczykowskog, čiju povratnu loptu s peterca u prazan gol posprema Hummels, koji je u 52. minuti zamijenio Roberta Kovača. Vodstvo žuto-crnih trajalo je do 88. minute kada katastrofalno griješi vratar Weidenfeller, što koristi Pizarro i zabija za 2:2, da bi Peruanac u prvoj minuti sudačke nadoknade iskoristio zbunjenost gostujuće obrane i pravom minijaturom doveo Werder u vodstvo. Iako su domaći navijači već slavili pobjedu, tek što je Borussia krenula s centra, Zidan koristi ubacivanje Kringea i doslovno u posljednjem napadu zabija za najpravednijih 3:3.

Vodstvo na ljestvici barem na 24 sata preuzeo je Hoffenheim. Momčad Ralfa Ragnicka protutnjala je Hannoverom, a goste je u vodstvo u 36. minuti doveo BiH-a reprezentativac Ibišević. Hannover sjajno otvara nastavak susreta te najprije u 48. minuti preko Schulza dolazi do izjednačenja, da bi Štajner u 63. doveo domaćine u vodstvo. Gosti se ne predaju te preko Obasija zu 70. izjednačuju, da bi drugi BiH-a reprezentativac Salihović u 72. minuti vratio Hoffenheim u vodstvo. Ba u 80. povisuje na 2:4, a konačnih 2:5 u 83. minuti svojim drugim pogotkom postavlja Ibišević.

Nakon tri prvenstvena susreta bez pobjede, do tri boda na gostovanju u Karlsruheu napokon je stigao Bayern. Bavarci su u prvih 45 minuta bili puno bolja momčad, no u 15. minuti vrlo su lako mogli u zaostatak da je udarac Freisa umjesto na gredi završio u golu vratara Rensinga. U nastavku susreta KSC je uspio uspostaviti ravnotežu, no četiri minute prije kraja Oddo neometano upućuje centaršut, domaća obrana zaboravlja na Klosea, a njemački reprezentativac pogađa s peterca i donosi Bayernu važna tri boda.

Najuvjerljiviju domaću pobjedu upisao je Wolfsburg, koji je s 4:1 bio bolji od Arminije, za čiji sastav zbog ozljede i dalje ne konkurira Andre Mijatović. Već u petoj minuti Misimović koristi ubacivanje svog reprezentativnog kolege Džeke i glavom dovodi domaćine u vodstvo. Isti je igrač bio strijelac i za 2:0 u 34. minuti, da bi sjajan dan Misimović okrunio asistencijom za pogodak Madlunga u 54. minuti. Nadu gostima na tren pogotkom u 60. minuti vraća Laas, no sve dvojbe oko pobjednika u 64. minuti pogotkom za konačnih 4:1 razriješava Grafite.

S puno više muke do tri domaća boda stigla je Hertha, koja je u Berlinu s 2:1 svladala Stuttgart. Domaćini su prvih 45 minuta riješili u svoju korist zahvaljujući pogotku Nicua iz 29. minute, da bi Švabe do izjednačenja stigle u 51. minuti kada Cacau s tri metra pretvara dodavanje Gomeza u 1:1. Neriješen rezultat stajao je na semaforu Olimpijskog stadiona sve do 87. minute kada Srbin Kačar koristi odlično dodavanje Nicua i kao jocker s klupe donosi Herthi sva tri boda. Svih 90 minuta u redovima Herthe igrao je Josip Šimunić.

Očekivane bodove s gostovanja u Frankfurtu donio je Bayer Leverkusen. Apotekari su sjajno otvorili susret te već u šestoj minuti pogotkom Helmesa iz 11-erca stigli u vodstvo. Pobjedu Bayera u 61. je minuti pogotkom glavom, na asistenciju Kadleca, potvrdio Čileanac Vidal. Krešo Ljubičić nije konkurirao za sastav Eintrachta.

Za razliku od ostalih terena samo jedan pogodak viđen je u dvoboju Kölna i Energieja. Usprkos tome, teško da će domaći navijači biti razočarani takvim ishodom budući da se zatresla mreža gostiju i to zahvaljujući pogotku Novakoviča iz 39. minute. Svih 90 minuta za Energie, koji je od 29. minute igrao bez isključenog Mitreskog, odigrao je Mario Cvitanović.