2. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 18.10.2008, 15:30 h
Međimurje
Međimurje 3:1 Suhopolje
Suhopolje

20 minuta za tri boda

Ivana Strahija • subota, 18.10.2008.

Točno 21 minuta trebala je Međimurcima da Suhopolju "utrpaju" tri komada. No, već su u drugom dijelu domaći počeli igrati katastrofalno nezainteresirano, što gosti na sreću Međimurja nisu znali iskoristiti.

2. HNL, 10. kolo

Međimurje – Suhopolje 3:1 (3:0)
Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 250
Suci: Zirdum, Ciprić (Slavonski Brod), Mihalj (Požega)

Strijelci: 1:0 Vuka 8., 2:0 Vuka 17., 3:0 Eliomar 21., 3:1 Liber 70.
Žuti kartoni: Parač 57., Liber 59., Bratković 71.

Međimurje: Banović, Georgijevski, Parać, Lima (od 90. Vručina), Vuka (od 45. Bačelić-Grgić), Žuljević (od 79. F. Pintarić), Darmopil, Bratković, Mišić, Slunjski, Eliomar

Suhopolje: Dumenčić, Viljevac (od 72. Slavić), Egri (od 82. Fištrović), Begović, Mužinić, Međumurec, Prlić (od 65. Smetiško), Menegati, Buljan, Đurđek, Liber

Međimurje je vrata Suhopolja počelo napadati iste sekunde čim se oglasila sučeva zviždaljka. Nakon što je Žuljević dva puta propustio odličnu priliku da matira gostujućeg vratara Dumenčića, lopta u 8. minuti konačno ulazi u mrežu Suhopolja. Ovog je puta Žuljević bio precizan – dodavač, a pogodak pišemo Vuki.

Deset minuta kasnije već je 2:0, ponovno u režiji dvojca Žuljević – Vuka. Ovog je puta viši Međimurac krenuo po lijevoj strani i smjestio loptu za Vuku, koji je u mrežu Suhopolja šalje nogom. Ni četiri minute nije prošlo a Međimurci su još jednom na sasvim isti način nadmudrili protivnike. Da je proradila i brazilska veza potvrdili su Lima, koji je s loptom prošetao po lijevoj strani protivničkog dijela terena, i Eliomar, koji ju je "puknuo" u suprotni kut gostujućeg gola.

Do kraja prvog dijela Međimurci više nisu uspjeli zatresti mrežu Suhopolja, što ne znači da nisu pokušavali. U jednom je takvom napadu vratar Dumenčić uspio na pod posložiti dvostrukog strijelca Vuku, koji je zbog bola morao izaći iz igre, a zamijenio ga je Bačelić-Grgić.

Kovačević i dalje za kormilom

Premda se bojao da bi ga mogli zamijeniti zbog toga što nema potrebnu PRO licencu, mladi strateg Međimurja Mario Kovačević i dalje vodi međimurskog drugoligaša. Uprava je s pravom poklonila povjerenje treneru koji je s momčadi upisao svega jedan prvenstveni poraz. Licencu je posudio uvijek uslužan Mladen Vuk, koji često uskače međimurskim klubovima sa sličnim problemima.

U drugom se poluvremenu nastavlja raspad sistema kod Suhopolja. Momci u plavom rijetko su prilazili domaćem golu, a kad i jesu ništa nisu napravili. Zato su znali momci u crveno-crnim dresovima, pa je tako u 56. minuti Eliomar elegantno s loptom prošao po desnoj strani igrališta i dodao za Bačelić-Grgića koji iz velike blizine trese mrežu Suhopolja, no drugi je pomoćni sudac Mihalj digao zastavicu pokazujući zaleđe, na iznenađenje svih prisutnih.

S 3:0 na semaforu, unatoč sucima, Međimurci su prebacili u najnižu brzinu i počeli igrati užasno slabo i nezainteresirano. Prvo ih Suhopoljci nisu pokušavali izazvati, no kad su vidjeli da raspoloženih za nogomet u crveno-crnom dresu nema, krenuli su prema domaćem golu.

Bilo je za očekivati ono što se dogodilo u 70. minuti kad je Viljevac pucao s desne strane prema međimurskom golu, a loptu koja nije bila nimalo opasna olako shvaća domaći vratar Banović i umjesto da je ulovi ona mu ispada iz ruku, a obližnji Liber poklonjenom konju ne gleda u zube već je šalje direktno u mrežu.

Iznenađenje je malo osvijestilo Međimurce, koji do kraja susreta igraju angažiranije. Igra se opet seli na gostujuću polovicu igrališta, no mreža Suhopolja ostaje mirovati.