Nova smjena na vrhu

Vedran Babić • subota, 18.10.2008.

Nakon nepotpunog šestog kola nizozemske lige neporaženih momčadi više nema, a za to se pobrinuo Ajax minimalnom pobjedom protiv Groningena. NAC iz Brede je trijumfom protiv branitelja naslova PSV-a 2:1 preuzeo vrh ljestvice, dok je Danijel Pranjić s Heerenveenom uzeo bod na gostovanju kod Rode...

U glavnoj utakmici večeri NAC je s 2:1 porazio aktualne prvake PSV, nanijevši im drugi poraz sezone. Domaćini su poveli zahvaljujući autogolu Timmyja Simonsa u 13. minuti, a vodstvo su povećali u 87. pogotkom najboljeg strijelca lige Matthewa Amoaha, kojemu je ovo bio deveti pogodak sezone. Počasni gol za PSV postigao je Ibrahim Afellay u trećoj minuti sučeve nadoknade.

Ova pobjeda lansira momčad iz Brede na sam vrh prvenstvene ljestvice s 15 bodova, dva više od drugoplasiranog Groningena, koji je upisao prvi poraz sezone u Amsterdam Areni od Ajaxa. Jedini pogodak djelo je bivšeg člana Barcelone, braniča Oleguera u 37. minuti. Dario Cvitanich nije nastupio za Kopljanike.

Heerenveen našeg sve eksponiranijeg Danijela Pranjića spriječio je prvu pobjedu Rode u sezoni pogotkom mladog Islanđanina Arnara Smarasona tri minute prije isteka 90. Prethodno je Heerenveen imao vodstvo u prvom dijelu (Grindheim), ali je momčad iz Kerkradea preokrenula rezultat (Sekou Cisse, Bodor). Pranjić je odigrao cijelu utakmicu.

Twente je pogocima Arnautovica i Elie u posljednjih deset minuta stigao do pobjede protiv Heraclesa.