Cibalia - Rijeka: Vinkovčani propustili prigodu

Vinkovci. Stadion : Cibalia. Gledatelja : 800. Cibalia - Rijeka 1:1.
Pomoćnici : Božidar Smrekar (Mihovljan), Drago Huis (Belišće).

HNK CIBALIA : Perić 6.5, Raguž 6, M. Jurić 6 (od 73. Grgić-), J. Jurić 5.5 (od 46. Križanović 6), Leutar 6, Pernar 6, G. Meštrović 6, M. Meštrović 6, Bošnjak 5, Pavličić 5.5 (od 46. Marinčić 6), Bartolović 5.

NK RIJEKA : Tafra 6, Čačić 6, Pavić 6.5, Tomišić 6, Mijatović 6.5, Skočibušić 6.5, Brajković 6, Miličić 6.5 (od 75. Matulović -), Stipanovicz 5.5 (od 89. Režić -), Agić 6, Balaban 7.
Trener : Nenad Gračan.

Golovi : Tomišić 84 - ag (Cibalia); Balaban 11 (Rijeka).
Kartoni :- žuti : Pavličić (27), Pernar (64), M. Meštrović (82), Križanovć (Cibalia); Stipanovicz (20), Tomišić (57), Čačić (86), Agić (90) (Rijeka).
- crveni : Križanović 86. (Cibalia).

Dvoboj izravnih konkurenata za 4. mjesto, Cibalije i Rijeke, završio je neodlučenih 1:1.

Gosti iz Rijeke poveli s pogotkom Boška Balabana u 11. minuti susreta, premda je opći utisak da je pomočni sudac Božidar Smrekar u toj akciji propustio signalizirati zaleđe. Za krajnji ishod, domaći nogometaši bodreni podrškom malobrojnog gledateljstva strijepili su do samog kraja. Cibalia je stvorila nekoliko prigoda i poluprigoda, a najveća je bila ona Marija Jurića iz 36. minute, ali Đoni Tafra se odlično iskazao.

Poravnanje je Cibaliji donio Mauro Tomišić, stoper Rijeke, koji je nespretno vratio loptu loše postavljenom vrataru, tako da je ona završila u mreži, za konačno poravnanje. utakmicu je obilježila i neuvjerilja arbitraža, kao i mali broj gledatelja s obzirom na iznimno važan susret koji jednu od ove dvije momčadi vodu u Europu.

Teško je reći koja ekipa ima žaliti za ova 2 boda, ali i ovaj remis i Vinkovčana, kao i Riječana ostavlja realne šanse za osvajanje 4. mjesta, pogotovo nakon još jednog domaćeg posrtaja nogometaša Zagreba.