Vodeni sportovi

Crnogorci stopostotni protiv Hrvata

Hrvoje Vuković, Ivana Jurica, Vedran Babić, Antonija Pavlić • srijeda, 22.10.2008.

Četvrto kolo Jadranske vaterpolske lige donijelo je i tri ogleda crnogorskih i hrvatskih klubova. Nažalost, sva tri susreta pripala su južnim susjedima, dok je u preostalima Mladost očekivano porazila Primorje, Koper je bio bolji od POŠK-a, a Jug je deklasirao Medveščak...

Primorac – Jadran ST 12:7 (4:0, 2:3, 5:2, 1:2)

Jadranska liga, 4.kolo, 23.10., Kotor

Primorac: U. Brguljan, Draško Brguljan 1, Gapčević 2, Petrović, Kiss 2, Zatovič 1, Darko Brguljan, Pasković 1, Steinmetz 4, Milošević, Drašković, Šetka 1, Čučković, Kralj, trener: Perović

Jadran ST: Škiljo, Čovrilo, Vukić 2, Delaš 1, Bezić 1, Pleić, Milardović, Maras 1, Kuzmanić, Brnas, Banovac, Jelavić, Vlaić, Popović 2, trener: Jurčević

Igrač više: Primorac 3/7, Jadran ST 1/8
Peterci: Primorac -, Jadran ST 1/1
Suci: Savinović (Dubrovnik), Matijašević (Herceg Novi)

Splitski Jadran nije mogao do iznenađenja u Kotoru. Očekivano, Primorac, iako bez ponajboljeg igrača Mlađana Janovića, ali konačno s centrom Adamom Steinmetzom u bazenu, nije imao većih problema sa Splićanima. Već u prvoj četvrtini sve je bilo riješeno. Lakih 4:0 za prvih osam minuta presudilo je pobjednika, a iako su gosti smanjili do poluvremena na minus tri, u trećoj dionici prednost je narasla na neuhvatljivih minus šest (11:5), da bi na kraju završilo 12:7 za Primorac.

U redovima domaćina najraspoloženiji je bio upravo Steinmetz sa četiri pogotka, a Kiss i Gapčević dodali su po dva. Kod Splićana, Vukić i Popović bili su precizni po dva puta.

Mornar Brodospas - Budvanska Rivijera 7:9 (2:2, 5:1, 0:4, 0:2)

Igrači Joška Krekovića bili su vrlo blizu velike pobjede protiv renomiranijeg protivnika Budvanske Rivijere, kojeg vodi Veselin Đuho. Splićani su krenuli sjajno i na poluvremenu vodili 7:3. Međutim, onda kao da su napustili bazen. U 16 minuta igre ni jednom nisu zatresli mrežu Crnogoraca, dok su oni sa šest pogodaka u potpunosti preokrenuli susret u svoju korist.

Mornaru je ovo drugi poraz u ligi, a Budvi druga pobjeda. Za nju su najviše zaslužni Trajković i Vukić sa po dva pogotka, dok je isti učinak na strani domaćina imao Krnić.

POŠK - Rokava Koper 9:12 (1:1, 4:3, 3:2, 1:6)

Slično kao i njihove kolege iz Mornara, vaterpolisti POŠK-a poraženi su od slovenskog Kopera zahvaljujući katastrofalnoj posljednjoj dionici susreta, koju su izgubili sa 6:1. U prethodne 24 minute Splićani su kontrolirali razvoj utakmice i imali solidnu zalihu od 8:6.

No, do prve pobjede u ligi ipak su došli gosti iz Kopera, tako da će POŠK na svoj prvijenac još morati pričekati. Najbolji strijelac utakmice bio je Toni Barbarić sa šest pogodaka, dok su u gostujućim redovima petorica igrača zabila po dva.

Jadran HN – Šibenik NCP 9:4 (3:0, 3:1, 1:2, 2:1)

Šibenčani su drugi poraz u Jadranskoj ligi doživjeli na gostovanju u Herceg Novom kod Jadrana. Već nakon prvih osam minuta domaćini su stekli prednost od tri pogotka razlike, a do kraja prvog poluvremena prednost je narasla na pet pogodaka. Na igračima Ivice Tucka bio je vidljiv umor jer su još u nedjelju igrali u Mađarskoj drugi kvalifikacijski turnir za Euroligu, nakon čega su se vratili kući i nakon nepuna dva dana otputovali u Crnu Goru.

Raspoložen je na šibenskim vratima bio Amerikanac Merril Moses, ali niti to nije moglo Šibenčane spasiti od poraza. Najefikasniji u redovima Šibenčana s dva pogotka bio je Slavko Letica, dok su po jedan pogodak postigli Josip Šutalo i Hrvoje Brlečić.

Primorje - Mladost 6:10

Mladostaši su u hrvatskom derbiju 4. kola protiv Primorja uspjeli iščupati sva tri boda, premda su pred sam kraj prvog poluvremena tek uspjeli smanjiti rezultat na 3:1. Do kraja poluvremena uspjeli su Žapci anulirati rezultat, da bi u trećoj i četvrtoj četvrtini priveli posao kraju, ubilježivši treću pobjedu u prvenstvu. Najprecizniji je kroz utakmicu bio riječki strijelac Samir Barać s pet postignutih zgoditaka.

Medveščak - Jug CO 4:18 (1:4, 1:5, 0:3, 2:6)

Jug je u Utrinama protiv jednog od dva kluba koji ni nakon četvrtog kola nemaju upisanu pobjedu nastupio bez Frane Vićana, Mile Smodlake i Sandra Sukna, dok su se umjesto njih u momčadi našli mlađi igrači iz omladinskog pogona dubrovačkog kluba.

Pobjeda Jugaša očekivano ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, zanimljiv je jedino bio broj zgoditaka s kojima će Dubrovčani otputovati iz Utrina. Na kraju se on popeo na 18, za što su najzaslužniji Obradović s pet zgoditaka, Joković s četiri i Azevedo s tri.

Dva je pogotka postigao Ivan Sukno, dok su se u strijelce upisali još i Vranješ i Seman. U redovima domaćina Kolar je zabio dva te Burić i Lugović po jedan, u prvoj i zadnjoj četvrtini.