Trogirani pali u drugom poluvremenu

Ivana Jurica • subota, 25.10.2008.

Košarkaši Šibenika zabilježili su i drugu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu. Na domaćem su terenu s 98:77 pobijedili novog prvoligaša Trogira koji se odlično držao u prvom poluvremenu. Do visoke pobjede Šibenčane je vodio Ivan Mimica s 31 postignutim košem …

Šibenik – Trogir 98:77 (23:19, 24:21, 24:20, 27:17)

A-1 liga, 3. kolo

Baldekin, gledatelja 400

Šibenik: Došen, Mimica 31, Filipović 8, Rončević, Bilan 10 (9 skokova), Vrlika 4, Rajović 2, Vukičević 2, Petković 11 (10 asistencija), Bilobrk 20 (6 skokova), Maleš 7, Širko 3, trener: Zoran Kalpić.

Trogir: Vitali, Dirlić, Guja, Bilić 12, Bižaca 13, Lucić 7, Bubalo 15, Egerić, Čirko 4, Sobin 4, Brkić 22, Vajić, trener: Boris Kurtović.

Šibenčani su u prvom poluvremenu imali minimalnu prednost. Trogirane su na malom zaostatku držali Jozo Brkić i Toni Bizaca, dok su kod domaćih prednjačili Ivan Mimica i Miro Bilan. Plus tri s kraja prve četvrtine do odlaska na odmor naraslo je na plus sedam (47:40).

Na minusu od sedam – osam koševa bili su Trogirani i početkom treće četvrtine. Nakon trice Bilobrka i dva koša s linije slobodnih bacanja Mimice domaći su košarkaši došli do dvoznamenkaste prednosti (71:59).

S plus 11 Šibenika ušlo se u posljednjih deset minuta. Nekoliko trica u seriji (Mimica) i prednost je narasla na +17 (81:64) u 35. minuti. Domaći trener Kalpić uvodi tada u igru i 17-godišnjeg Paška Vrliku koji već u prvom napadu postiže svoje prve koševe u prvoligaškom društvu. Visoka prednost omogućila je domaćem treneru da u igru nešto kasnije ubaci i još mlađeg, 15-godišnjeg Henrika Širka koji je u jednom od posljednjih napada postigao i tricu.

Završilo je s +21 u korist domaćeg sastava (98:77). Ivan Mimica bio je najefikasniji s 31 postignutim košem, a dvoznamenkasti su bili i Bilobrk (20), Petković (11) i Bilan (10). Kod Trogirana najviše je koševa postigao Brkić (22), a dvoznamenkasti su još bili Bubalo (15), Bizaca (13) i Bilić (12).