Raštane na vrhu, GOŠK (KG) na dnu

Ivana Jurica • ponedjeljak, 27.10.2008.

U 11. kolu Treće lige – jug nije bilo podjele bodova. Šest pobjeda zabilježili su domaćini, dok su gosti slavili tri puta. U gostima su se radovali Split, Raštane i Neretvanac. Jadran KS bio je uvjerljiv protiv Konavljanina, Dubrovčani su slavili u ogledu s imenjakom iz Kaštela, dok je biogradski Primorac pobijedio Zagoru...

Najuvjerljiviju gostujuću pobjedu u ovom kolu upisali su nogometašu Splita u Dugopolju (3:0). Žužul je Splićane doveo u vodstvo u 34. minuti utakmice. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Bajamić je pogodio je za 2:0, a konačan rezultat utakmice svojim je drugim pogotkom, iz kaznenog udarca, postavio Žužul u 50. minuti.

U gostima je slavio i Neretvanac koji je s 3:1 pobijedio Val. Domaćini su do vodstva došli pogotkom Čarije u 13. minuti. Kozina u 52. minuti izjednačava na 1:1. Prednost momčadi Jure Bajića donosi Đapić u 58. minuti, a pobjedu potvrđuje Mataga u 90. minuti.

Iako je Konavljanin prvi došao do pogotka u Kaštel Sućurcu protiv domaćeg Jadrana pobjedi su se na kraju ipak radovali domaći (4:1). Batista je u drugoj minuti pogodio za vodstvo gostiju. Stvari je na početkom pogotkom u 22. minuti vratio Lipotić. Tri minute kasnije Alfirević pogađa za prednost domaćih. Andrijašević u 66. minuti pogađa za 3:1, a konačan rezultat postavlja Jelaska deset minuta prije kraja utakmice.

Raštane su s novom pobjedom ostale na vrhu tablice. S 2:0 slavili su u Omišu. Prednost momčadi Leopolda Burčula donio je Banović u 65. minuti iz jedanaesterca. Pet minuta kasnije Mikulić je novim pogotkom potvrdio pobjedu gostiju.

Zmaj je do sedme prvenstvene pobjede došao na domaćem terenu u srazu s Neretvom. Gosti su poveli pogotkom Gujinovića u 23. minuti. Makarani izjednačuju u posljednjoj minuti prvog poluvremena autogolom Sutona. Ćurić u 54. minuti donosi prednost momčadi Zdenka Adamovića, a isti igrač osam minuta kasnije postavlja i konačan rezultat utakmice.

Jadran LP na domaćem je terenu u susretu protiv Hrvaca upisao i četvrtu pobjedu ove sezone. Barbir je u 24. minuti pogodio za vodstvo, a pobjedu je potvrdio Burđelez u prvoj minuti drugog poluvremena.

Biogradski je Primorac još u petak s 2:1 pobijedio Zagoru. Biograđane je do prednosti doveo Brajković u petoj minuti drugog poluvremena. Sedam minuta kasnije Milić je pogodio za izjednačenja, ali da sva tri boda ostanu domaćinu pobrinuo se Moravčić koji je četiri minute prije kraja utakmice pogodio mrežu Kneževića.

Dubrovački GOŠK je s 3:1 pobijedio imenjaka iz Kaštel Gomilice. Bijedić je već u drugoj minuti iz jedanaesterca domaćine doveo u vodstvo. Deset minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac je bio Hazdovac. Isti je igrač i u 17. minuti pogodio mrežu Baškarda. Počasni pogodak za goste postigao je Jurić u 89. minuti s bijele točke.

Petu prvenstvenu pobjedu zabilježili su i nogometaši Velebita koji su s 3:0 na domaćem terenu pobijedili Primorac 1929. Marin Klapan je momčad Vlade Mandića u vodstvo doveo u 19. minuti utakmice. U drugoj minuti nastavka Čerkez je povisio na 2:0, a Uskok je u 49. minuti postavio konačan rezultat susreta.