Bordeaux 4:0 Le Havre
Le Havre

Bordeaux preuzeo čelnu poziciju

Maja Giljanović • utorak, 28.10.2008.

Neporažen šestu utakmicu zaredom zbroji li se i Le Championnat i Liga prvaka, Bordeaux je trenera Laurenta Blanca barem na 24 sata preuzeo lidersku poziciju...

Žirondincima je u prvom susretu 11. kola trebala pobjeda od dva gola razlike protiv Le Havrea, a baš se na Normandijcima nakon večerašnjih 90 minuta Bordeaux iskalio nakon kontroverznih 2:2 u prošlom kolu protiv Nice gdje su, naime, vodili 2:0 do 80. minute i najblaže rečeno sumnjivim jedanaestercem ostali bez vrijedna dva boda u 96. minuti.

Bordeaux - neporažen još od 31. kolovoza (protiv Lillea) - Le Havreu je nanio najteži ovosezonski poraz još uvjerljiviji od 3:0 protiv Auxerrea u 7. kolo, a golovima Belliona (30., 48.) te Cavenaghija (71.) i Wendela u 80. minuti.

Preočita razlika u kvaliteti umalo je ispoljena i za Le Havre još poraznijom gol-razlikom, ali je primjerice šuteve Cavenaghija u 5. i 79. minuti zaustavila prečka odnosno stativa Revaulta.

Lyon je sada Bordeaux prešišao na temelju bolje gol-razlike, a Lavovi će godinama "njihovo" prvo mjesto pokušati vratiti na sutrašnjem gostovanju u Sochauxu s tim da ni Marseille koji gostuje u Nantesu ni Le Mans (dočekuje Auxerre) ni Toulouse (putuje u Pariz) nisu nezainteresirani.