Veliko slavlje Partizana

Branko Barić • četvrtak, 30.10.2008.

Broj 13 je ovog puta bio sretan broj za momčad Partizana – u 13. pokušaju Crno-beli su došli do svoje prve pobjede nad madridskim Realom. U istoj skupini CSKA je uvjerljivo stigao do svoje druge pobjede, isto kao i Efes Pilsen...

U prepunom Pioniru konačno je pao u kraljevski klub. Domaćini su odlično otvorili susret i brzo pobjegli na 17:6 i tu prednost držali do početka druge četvrtine. Tada zahvaljujući zonskoj obrani gosti polako hvataju priključak i na veliki odmor odlaze s ugodnijih minus šest (44:38). Momčad Joana Plaze u nastavak ulazi furiozno i serijom 10:1 radi potpuni preokret, a domaćini do novog vodstva dolaze tek pet minuta prije kraja susreta (68:66). Do posljednje minute pitanje pobjednika bilo je neizvjesno, a tada neizvjesnost nestaje zahvaljujući promašaju s crte slobodnih bacanja Loua Bullocka i nesportskoj pogrešci Quintona Hosleya.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Rašić s 18 poena, a pratili su ga Tepić sa 16 i pet asistencija, te Veličković s 13. Na drugoj strani najraspoloženiji bio je Lull s 19 poena, dok je Hosley ubacio 14 uz osam skokova.

Branitelji naslova europskog prvaka lagano su se obračunali s grčkim Panioniosom. Njihova pobjeda na vrućem gostovanju u Ateni niti jednog trenutka nije došla u pitanje, a konačnih 52:86 najbolje oslikava o kakvoj se dominaciji CSKA radilo. Najbolji u redovima ruske momčadi bio su Erazem Lorbek sa 17 poena i Nikos Zisis s 14. Zoran Planinić odigrao je 18 minuta i za to vrijeme ubacio devet koševa (šut za dva 2/3, šut za tri 1/3), te tome dodao tri skoka i asistenciju. Domaćine je predvodio Branko Cvetković s 14 postignutih koševa.

I Efes Pilsen je uspješno prošao svoje gostovanje i ubilježio drugu euroligašku pobjedu. Iako je Armani Jeans u posljednjoj dionici stigao do zaostatka od šest poena prednosti, Turci su apsolutno kontrolirali situaciju na terenu i sigurno utakmicu priveli kraju s konačnih 81:71. Miloš Vujanić predvodio je pobjednike s 19 poena i četiri skoka, a pratio ga je Bootsy Thornton sa 17 poena i četiri asistencije. David Hawkins s 20 poena prvo je ime momčadi iz Milana.