I Real poražen od niželigaša

Borna Rupnik • četvrtak, 30.10.2008.

Niti veliki Real Madrid nije naučio lekciju da se kod trećeligaša ne može proći "lako ćemo" pristupom. Nakon jučerašnje sramote Villarreala i poraza Seville, Real je u prvoj utakmici šesnaestine finala španjolskog kupa zapeo kod svojeg imenjaka, Real Uniona iz Iruna...

Real Madrid je pomalo očekivano nastupio bez najvećih zvijezda. Za sastav nisu konkurirali Iker Casillas, Raul, Rafael van der Vaart, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Cannavaro, Arjen Robben i Ruud van Nistelrooy. Usprkos tome, na teren stadiona Gal izašla je sasvim respektabilna ekipa.

Utakmica je za domaćine počela kao iz snova. Već u drugoj minuti na semaforu je pisalo 1:0, a strijelac je bio Dominguez. No, u devetoj minuti Gonzalo Higuain spušta Real Union na zemlju i izjednačava rezultat.

Samo tri minute kasnije zbio se događaj zbog kojeg su se smrzli svi gledatelji - Ruben de la Red se ničim izazvan srušio na travnjak i ostao bez svijesti. Ubrzo je iznesen s igrališta, no prve vijesti govore kako je došlo samo do pada krvnog tlaka i da se madridski veznjak uspješno oporavlja.

Šokirani Real u 20. minuti prima još jedan gol, a egzekutor je ponovno Dominguez. Kada je Javier Saviola nedugo poslije predaha izjednačio na 2:2, činilo se kako do većih iznenađenja ipak neće doći. Ali uporni Baski i po treći puta dolaze u vodstvo: za 3:2 u 63. minuti zabija igrač slavnog prezimena, Goikoetxea.

Real Union je do posljednjeg sučevog zvižduka uspio sačuvati svoju prednost i velikom pobjedom priuštiti osjećaj ponosa svojim navijačima, a Realu iz Madrida ostaje uzvrat u kojem će se morati iskupiti za ovaj neugodni poraz.