Montepaschi i Lottomatica bez milosti

Vedran Babić • nedjelja, 02.11.2008.

Nakon kompletno odigranog četvrtog kola talijanske lige na vrhu su se odvojila dva kluba od kojih se to i očekivalo, Montepaschi i Lottomatica. Obje momčadi upisale su uvjerljive domaće pobjede i zadržale stopostotni učinak, a od ostalih susreta izdvojimo pobjedu Benettona uz dobru partiju Sandra Nicevića te novi tijesan poraz euroligaša Armani Jeansa...

Nakon dvije nešto teže izborene pobjede u posljednja dva kola, momčad iz Siene ponovno se vratila u pucačku formu pred svojim navijačima u visokoj pobjedi nad Carife Ferrarom 89:60. Već nakon prvih deset minuta stvari su praktički bile riješene jer su domaćini imali plus 16 (22:6).

Prednost je u nastavku samo rasla, pa je tako u jednom trenutku posljednje dionice bilo i 34 razlike (85:51), ali su gosti u finišu neznatno ublažili poraz. Najefikasniji u domaćim redovima bio je Henry Domercant s 18 koševa i četiri asistencije, dok je najzapaženiji utisak kod gostiju ostavio Andre Collins (15).

Jasmin Repeša i njegova Lottomatica u stopu prate glavne konkurente iz Siene. Večeras su s rutinskih 96:75 porazili Teramo u dvoboju u kojem se u ni jednom trenutku nisu našli u rezultatskom minusu. Za domaćine je Allan Ray ubacio 13, a Hutson i Datome po 12 poena. Teramo je predvodio američki duo Brown - Carroll sa po 16.

Benetton je s 84:65 upisao drugu prvenstvenu pobjedu protiv Elda Caserte. Na poluvremenu su stigli do plus 14, da bi do kraja utakmice uz povremene bljeskove gostiju ipak zadržali vodstvo. Gary Neal zabio je 19, a Radoslav Rancik 18 koševa, dok je Sandro Nicević za 20 minuta igre postigao deset koševa (dvica 4/8) i prikupio tri skoka.

Iako nastupa u najjačem europskom klupskom natjecanju, Armani Jeans nikako da opravda taj status u domaćem prvenstvu. U zadnje dvije ligaške utakmice upisali su identične poraze (70:68), a i u ovom su kolu ostali kratki za dva koša (77:75). Bolji od njih bili su košarkaši Montegranara, koji su u posljednjim trenucima utakmice osigurali pobjedu i nanijeli svojim protivnicima već treći poraz u ligi.

Domaćini su, doduše, imali šut za pobjedu, ali neprecizan je bio njihov najbolji strijelac Thomas Jobey (22). Pobjednike je, pak, predvodio Kiwane Garris s 23 koša.