Vodeni sportovi

Crnogorci pomeli Splićane

Hrvoje Vuković, Ivana Jurica, Vedran Babić, Antonija Pavlić • srijeda, 05.11.2008.

U prve dvije utakmice šestog kola Jadranske vaterpolske lige, splitski klubovi Jadran i POŠK očekivano su teško stradali protiv Jadrana iz Herceg Novog, odnosno Primorca iz Kotora. Mladost pak na Savi nije imala problema s Budvanskom Rivijerom, kao ni Jug u Splitu s Mornarom te Šibenik u Rijeci s Primorjem...

Jadran (HN) - Jadran (ST) 20:6 (6:3, 6:1, 4:2,4:0)

U dvoboju dvaju Jadrana u Igalu bolji je i to s velikom razlikom bio onaj iz Herceg Novog. Pitanje pobjednika u ni jednom trenutku nije bilo dvojbeno, jer su se domaćini od samog početka postavili autoritativno i zagospodarili bazenom.

Najefikasniji kod crnogorskog Jadrana, koji je trenutno vodeća momčad lige, bio je reprezentativac Aleksandar Ivović sa šest pogodaka, dok je za Splićane najviše zabio dvojac Perić - Delaš sa po dva pogotka.

POŠK - Primorac 4:15 (0:4, 0:4, 1:4, 3:3)

Ništa bolje od svojih sugrađana nisu prošli niti vaterpolisti posljednjeplasiranog POŠK-a. Oni su, doduše, s manjom razlikom poraženi od kotorskog Primorca, ali poraz je poraz, a ovo je poškovcima šesti u ligi.

Sredinom treće četvrtine Primorac je čak vodio i s 11:0, prije nego što su se domaćini ipak malo probudili i do kraja utakmice odigrali ravnopravno. Damir Crepulja je za goste zabio četiri gola, a Barbarić i Rabadan postigli su po dva za POŠK.

Primorje EB – Šibenik NCP 9:13 (0:5, 1:3, 1:3, 7:2)

Rijeka, bazen na Kantridi

Primorje EB: Jurišić, Glavan, Car 1, Krapić 1, Pavlović, Frajman, Tiškivski 2, Brala 2, Vrlić, Grabovac, Beltrame 1, Bratić, Sušanj, Krizman 2, trener: Zoran Roje.

Šibenik NCP: Moses, Šutalo, Maškarić, B. Letica 1, Brlečić 5, Škorić, Španja, Brkić 1, Sutić 2, S. Letica 2, Vuleta, Samodol 2, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Primorje EB 1/5, Šibenik NCP 4/6

Peterci: Primorje EB -, Šibenik NCP 1/1

Suci: Periš i Tiozzo (Split)

Vaterpolisti Šibenik NCP-a odigrali su odličnu utakmicu i zasluženo nose bodove s bazena na Kantridi. Momčad Ivice Tucka već je nakon prvih osam minuta vodila s 5:0. Prednost je u drugoj četvrtini još više narasla, a domaćini su do prvog pogotka stigli tek u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena.

Riječani, za koje nije igrao ozlijeđeni Samir Barač, su do kraja utakmice uspjeli tek ublažiti poraz. Najefikasniji na utakmici s pet pogodaka bio je centar Šibenika Hrvoje Brlečić.

Medveščak - Koper 9:9 (1:3, 3:3, 1:3, 4:0)

Zagreb, bazen u Utrinama

Medveščak: Kavur, Burić, Milaković, Čule 1, Lugović, Benić 2, L. Kolar 2, F. Kolar, Vegar 1, Grbeš 3, Ćuk, Blažević, Selem, Geratović, trener: Golubić

Koper: Grzentič, Kavčić, Andraž Verač, Berce, Blaž Verač 1, Kancijanić 3, Šulić, Galič 1, Bukovac 4, Turina, Basiaco, Crnica, Smolnik, trener: Cetin

Igrač više: Meveščak 3/8, Koper 5/10
Peterci: Medveščak -, Koper 2/2
Suci: Savinović (Dubrovnik), Košir (Kranj)

Iako tako nije izgledalo uoči posljednje četvrtine, vaterpolisti Medveščaka uspjeli su upisati svoj prvi bod u Jadranskoj ligi. Medvjedi su u Utrinama odigrali neriješeno sa slovenskim Koperom koji je već u prvoj četvrtini napravio prednost od dva pogotka, da bi do posljednjih osam minuta to udvostručio na naizgled nedohvatljivih četiri razlike (5:9). No, u posljednjoj dionici susreta gostima je čini se ponestalo snage i koncentracije, a uporna zagrebačka momčad uspjela je serijom 4:0 doći do boda.

Najbolji u redovima Medveščaka bio je Grbeš sa tri gola, a po dva su pridodali Benić i Kolar. Kod gostiju, najefikasniji Bukovac sa tri pogotka.

Mornar BS - Jug CO 6:9 (1:1, 3:4, 0:2, 2:2)

Split, Bazen u Poljudu

Mornar BS Brzica, Burić, Kragić - Marinić, Čorušić, Mataić, Zeljak 1, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić 2, Marelja, Kovačić 2, Ban 1, Bebić. Trener: Kreković.

Jug CO Vićan, Vranješ, Bošković 2, Azevedo 1, Joković, Smodlaka 2, Marković 1, Bušlje 1, Ivan Sukno 1, Seman, Drobac, Obradović, Nižić, Sandro Sukno 1. Trener: Fatović.

Igrač više:Mornar BS 3/10, Jug CO 0/5

Peterci: Mornar BS 1/1, Jug CO 1/

Suci: Rožman (Kranj), Štampalija (Šibenik)

Dubrovčani su nakon poraza u prošlom kolu u gostima kod splitskog Mornara morali uzeti sva tri boda, kako bi zadržali priključak s vodećim Jadranom CKB i Mladosti. Mornar se dobro držao tokom cijele utakmice i imao bolju realizaciju igrača više, no Jugaši su stvari u svoje ruke preuzeli u trećoj četvrtini, kada su se odlijepili na tri razlike i zaključili susret.

Najefikasniji u redovima Splićana bili su Krnić i Kovačić dok su kod Juga istu titulu ponijeli Bošković, Azevedo, Smodlaka i Marković.

Mladost - Budvanska Rivijera 8:4 (2:1, 1:2, 4:1, 1:0)

Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Pavić, Burić 1, Babić, Vrdoljak 2, Paškvalin, Franković, Herceg, Antonijević, Karač 2, Muslim, Hinić 2, Buljubašić 1, Živković, Lončar. Trener: Bonačić.

Budvanska Rivijera: Todorović, Mijanović, Ćirić, Danilović 1, Gak 2, Tičić 1, Barba, Uskoković, Aoyagi, Gor Nagy, Vukić, Franičević, Dončić, Milanović. Trener: Đuho.

Igrač više: Mladost 4/9, Budvanska rivijera 3/7

Peterci: Mladost 0/1, Budvanska rivijera 1/1

Suci: Brala (Rijeka), Rajević (Kotor)

Mladost u derbiju 6. kola na Savi nije dopustila Budvanskoj rivijeri ni najmanje šanse. Premda je rezultat na poluvremenu bo izjednačen, svi su konci igre bili u rukama hrvatskog prvaka, koji je tako uspio upisati petu pobjedu i pridružio se Jadranu i Jugu na čelu tablice.

Na vratima se u momčadi Mladosti iskazao Josip Pavić, dok su u polju najbolji bili Igor Hinić, Frano Karač i Zdeslav Vrdoljak.