1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 09.11.2008, 15:30 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 2.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Siniša Sabljak (Požega)

Antonija Pavlić • nedjelja, 09.11.2008.

Lokalni je derbi u Koprivnici donio napokon prekid tradicije i pobjedu gostiju iz Varaždina. Slaven Belupo nije uspio slaviti protiv Varteksa i petu utakmicu zaredom, Varaždinci su se, vođeni Miljenkom Mumlekom, uspjeli dva puta vratiti u igru i na koncu u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postići pogodak za konačnih 3:2...

Slaven je stopostotni niz na svom stadionu krenuo braniti u uobičajenoj postavi, na travnjak se tek vratio Mario Jurić, dok u pogonu nije bilo Franje Tepurića koji je nedavno slomio ključnu kost. Varaždinski trener imao je nešto težu situaciju, u sastavu se nisu mogli naći ozlijeđeni Šimek, Vuka, Conjar i Mađarić te kartonirani Prahić i Smrekar.

Nisu gledatelji u Koprivnici u početnim minutama mogli vidjeti opasnije prilike pred vratima jedne ili druge momčadi, no zato se igra rasplamsala što se poluvrijeme bližilo kraju.

Prvo je Bojan Vručina u 20. minuti pucao na vrata Drevena, lopta je u zraku okrznula Lučića i prevarila Varteksovog vratara za vodstvo domaće momčadi. Varaždinci su nakon pogotka krenuli odlučnije prema golu Koprivničana, pokušao je u 30. minuti nešto više napraviti rastrčani Mumlek, no na mjestu je bio vratar Slavena.

Pet minuta kasnije Rodić je odletio u prazno nakon jednog ubačaja s desne strane, na lopti je bio Mumlek, no kapetan Varaždinaca kasno reagira i propušta donijeti svojoj momčadi izjednačenje. Slaven je ponovno uspio ozbiljnije zaprijetiti u 41. minuti, iz daljine je zaprijetio Poldrugač, no gostujući su braniči uspjeli raščistiti opasnost.

Nekoliko minuta prije kraja poluvremena Slaven je imao odličnu priliku za povećanje vodstva, povratnik u momčad, Jurić, izbio je sam pred Drevena, no mladi varaždinski vratar krajnjim naporom uspijeva obraniti svoju mrežu. Kazna je stigla u 45. minuti, Enes Novinić je svojim prvim ovosezonskim pogotkom uspio samo nekoliko sekundi prije sučevog zvižduka utakmicu vratiti u egal.

Drugo su poluvrijeme bolje otvorili gosti iz Varaždina no nijednu iole ozbiljniju priliku nisu uspjeli pretočiti u pogodak. U 60. minuti igrači Varteksa rade prekršaj unutar kaznenog prostora, ali sudac umjesto jedanaesterca dosuđuje slobodan udarac na samom rubu šesnaesterca.

U jeku napada gostujuće momčadi bivši Varteksovac Nikola Šafarić u 75. minuti sjajno prolazi po desnoj strani i rutinirano pogađa mrežu Drevena za novo vodstvo Slavena. U sljedećoj je minuti odmah priprijetio i Varteks, no Rodić je još jednom bio na visini zadatka. U 79. je minuti Enes Novinić pokazao da zna zabijati i glavom - 23-godišnji je Varteksov napadač uspio biti najviši u skoku i pogoditi za novo izjednačenje svoje momčadi.

U posljednjim su minutama igrači obje momčadi još jednom pokazali kako se igra derbi. I jedna je i druga strana pokušavala svim silama doći do pogotka kojim bi osigurali sva tri boda, a sretniji su u tome na kraju bili nogometaši Varteksa.

U četvrtoj je minuti sudačke nadoknade Miljenko Mumlek kapetanski uzeo stvari u svoje ruke, oteo loptu na svojoj polovici terena i s njom u posjedu pretrčao gotovo cijeli teren da bi na koncu pogodio za vrijedna tri boda svoje momčadi.