Lacković bolji od Šprema

Petar Plevnik • nedjelja, 09.11.2008.

Nakon reprezentativne pauze susretima 11. kola nastavljeno je natjecanje u rukometnoj Bundesligi. Derbi kola igran je u Nordhornu, gdje je u dvoboju Gorana Šprema i Blaženka Lackovića pobjedu slavio Lacković. Na vrhu nema promjena, vodeći Kiel i dalje niže pobjede...

Kolo su u utorak otvorili Flensburg i Grosswallstadt, a do očekivane pobjede stigli su domaćini. U slavlju Flensburga 31:28 prvo ime Christiansen s devet pogodaka, dok kod gostiju sedam pogodaka Kunza.

Bodove je tijekom tjedna upisao i Rhein-Neckar, koji je s 37:31 slavio na gostovanju kod Melsungena. Goste je do pobjede predvodio Filip s deset pogodaka, dok kod domaćina jedan manje Vladice Stojanovića. Za 34 minute provedene na golu domaćina Mario Kelentrić upisao je sedam obrana.

Derbi kola igran je u Nordhornu, gdje su snage odmjerili istoimeni domaćin i HSV. Iako su domaćini na odmor otišli s četiri pogotka prednosti (17:13), gosti iz Hamburga u nastavku rade preokret te predvođeni Marcinom Lijewskim s osam pogodaka dolaze do konačnih 33:29. Kod domaćina najboji Mamelund s devet pogodaka. Goran Šprem dva je puta pogodio za domaćine, dok se Blaženko Lacković tri puta upisao u strijelce.

Vodeći Kiel nova je dva boda rutinski upisao na domaćem terenu protiv Lemga. U pobjedi Zebri 33:23 najbolji Ahlm s deset pogodaka, dok kod gostiju četiri pogotka Preißa.

Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je Wetzlar, koji je u derbiju začelja iznenađujuće lako slavio u Stralsunderu. Nakon 11:13 u prvom dijelu, domaćini su potpuno potonuli u nastavku susreta pa je Wetzlar slavio s uvjerljivih 30:17. Kod domaćina najbolji Chantziaras s pet pogodaka, kod gostiju Schmidt i Christophersen s osam.

Domaću pobjedu upisao je i Minden svladavši s 30:24 Dormagen. U rutinskoj pobjedi Mindena najbolji Hegemann s devet pogodaka, a isti učinak kod gostiju imao je Lochtenbergh.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Füchse, zaskočivši Göppingen na njegovom terenu. Domaćini su na odmor otišli s četiri pogotka prednosti (12:8), no u nastavku gosti iz Berlina predvođeni sjajnim Kubisztalom s 13 pogodaka dolaze do konačnih 27:23. Kod domaćina najbolji Horak sa sedam pogodaka.

Vrlo blizu iznenađenja bio je i Essen na gostovanju kod Gummersbacha. Iako su gosti na odmor otišli sa šest pogodaka razlike (13:19), u nastavku susreta do izražaja je došla duža klupa domaćina koji su u konačnici slavili s 32:30. Domaćine su do pobjede predvodili Ilić i Szilagyi sa šest pogodaka te Drago Vuković sa pet, dok kod gostiju osam pogodaka Puticsa. Vedran Zrnić postigao je jedan pogodak za Gummersbach.

Rutinsku pobjedu upisao je i Magdeburg slavivši na gostovanju kod Balingena s 28:24. Prvo ime u pobjedničkoj momčadi Grafenhorst sa osam pogodaka, dok kod Balingena sedam pogodaka Webera.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533