I dalje napeto

Ivana Strahija • ponedjeljak, 10.11.2008.

Rasteglo se osmo kolo Premijer lige, a konačno su završene sve utakmice. U tri su susreta pun plijen odnijeli gosti, a Siščani su iz Našica kući pošli s bodom.

Poreč je na domaćem terenu upisao dva boda protiv Bjelovara, ključ pobjede bio je u visokom tempu od početne do 60. minute. Malo predaha Porečani su uzeli pred kraj susreta s +8 pred gostima, koji unatoč tome nisu uspjeli ugroziti rezultat domaćih.

Splićani su slavili u Osijeku, gdje domaća momčad nije znala zaustaviti raspoložene goste. Prednost od +2 s poluvremena u jednom su trenutku drugog igrači Splita digli na +6, da bi potom gubitkom koncentracije umalo uprskali već skoro dobivenu utakmicu. No, Osijek nije znao bolje od –2, pa bodovi zasluženo idu u Split.

Kutina umalo da je kiksala na domaćem parketu, jer su gosti iz Umaga u utakmicu krenuli sretnije i spretnije ruke. Dosta se brzo ipak "uozbiljio" domaći sastav i preokrenuo rezultat u svoju korist, a ponovno je vruće bilo u posljednjim trenucima, kad su se Umažani prikrali na neugodnih –2 kod 33:31.

Našičani su remizirali sa Siskom, a ta dva kluba očito vole izjednačen rezultat, pošto su zajedno upisali u osam kola pet remija. Susret je inače bio napet od početka do kraja, izmjenjivala su se vodstva i lovio rezultat, a ni jedna momčad nije uspjela ostvariti veću prednost nad protivnikom. Gosti su pobjedi ipak bili bliže, s 29:28 u samoj završnici no Nexe je uspio vratiti stvari u egal.

Karlovac je još jednom dokazao svoje mnogo bolje ovosezonsko izdanje, pobjedom u Rijeci momčad Karlovca zauzima vrh ljestvice Premijer lige. Zamet je s točno pet bodova manje u donjem domu, a trebat će prebaciti u višu brzinu ukoliko se želi izbjeći neugodna borba za ostanak.

Croatia osiguranje Metkovićem se poslužilo kao treningom pred izazov Lige prvaka, dok je Pipo u Zagrebu izgubio od Medveščaka s pogotkom manje. U zanimljivom duelu glavnu su riječ vodili vratari, a za svoj su poraz Čakovčani djelomice sami krivi, jer su pred kraj imali +2, a "pomoglo" je i isključenje u kritičnim posljednjim minutama. Bio je to i debi novog desnog krila Pipa, mladog Josipa Crnića, donedavnog člana riječkog Zameta.