Vukovar 91 - Dinamo: Zagrepčani se odvojili

Hrvoje Niče • nedjelja, 09.04.2000.

Borovo naselje, Vukovar. Stadion : Borovo. Gledatelja : 2000. Vukovar 91 - Dinamo 0:3.
Sudac : Draženko Kovačić (Križevci).
Pomoćnici : Darko Kolić (Sibinj), Ivo Martinović (S. Brod).

NK Vukovar 91 : Balić 6, Dadić 6, Knezović 6, Milić 6.5, Pešić 6.5, Sesar 6.5, Marjanović 6 (od 66. M. Vuka 6), Drnasin 5 (od 46. I. Vuka 6), Bojko 5.5, Jerković 5.5 (od 46. Rimac 6), Zela 5.

NK Dinamo : Ladić 7, Tokić 6, Krznar 6.5, Sedloski 5.5, Mikić 5.5 (od 70. Pilipović-), Šarić 6.5, Šimić (od 60. Šabić-), Tomas 6.5, Bišćan 7, Šokota 6.5, Kozniku 6 (od 79. Bazina 6).

Golovi : Krznar 8., Bazina 84. (Šarić), Bišćan 86. (Bazina) (svi Dinamo).
Kartoni :- žuti : Marjanović (42), Rimac (64,78) (Vukovar 91), Tokić (43), Krznar (43), Kozniku (60), Šokota (83).
- crveni : Rimac (78) - drugi žuti.

Dinamo je danas dobio veoma važnu utakmicu, gdje je uz pomoć Istre i neriješenog rezultata Hajduka u Puli izbio sam na čelnu poziciju, bez ozbiljnije pratnje. Zagrebački "modri" danas su ponovili igru od prije četiri dana kada su u Kupu na gostujućem terenu kod Cibalije slavili 3:0. Takva igra, donijela je identičan rezultat. Već u 4. minuti Bišćan sam izlazi pred Balića, no zbog određene nesigurnosti izgledna prilika odlazi u nepovrat. Pogodak stiže 4. minute kasnije. Povratnik u "modre" redove nakon ozljede, Damir Krznar, s ruba 16 metara puca prema golu, lopta se odbija od zadnjeg igrača obrane Vukovara, Pešića, te vara nemoćnog Balića za - 0:1.

Sredinom prvog dijela oči nisu uprte u teren, nego izvan njega. Dolazi do sukoba navijača i policije što je rezultiralo pritvaranjem petorice najžešćih navijača. Bišćan nakon Šarićeva kornera u 29. minuti propušta postići pogodak, pukavši pored gola. Mogao je i Josip Šimić u listu strijelaca, no s nekoliko metara ne uspijeva u tom naumu. Mogli su domaćini izjednačiti preko natrčalog Pešića u 39. minuti, nakon odličnog centaršuta Bojka. No, Ladić je još jednom pokazao svoje kvalitete. Nakon slabašnog ulaska u igru u prvom dijelu, Vukovarci u nastavku pokazuju sasvim drugo, vedrije lice. Istina, Dinamo je imao prvu priliku u nastavku preko Koznikua, no domaćini su pokazali nešto više od njihove ustaljene igre, tako sa se stekao dojam da trener Mladina ide na neriješeno, ako ne i na pobjedu. U 60. minuti Marjanović je za malo neprecizan, dok Knezović u 69. minuti iz prve puca visoko preko gola iako je imao i boljih kombinacija. U međuvremenu je Kozniku namjestio loptu za Šarića koji puca pored gola. Priliku utakmice ipak su imali domaćini u 72. minuti. Balić je dodao za Rimca koji je pretrčao s loptom cijelo igralište, da bi na koncu pred Ladićem veoma slabo pucao. Minutu potom, Sesar nalazi M. Vuku koji oči u oči s Ladićem izvlači deblji kraj. Utakmica se prelama u 78. minuti kada odlični Rimac dobiva drugi žuti zbog prigovora. Dinamo je tako prvo preko Bazine u 84. povisio rezultat na 2:0, da bi Bišćan nakon asistencije Bazine stavio konačni rezultat na 3:0. Nastavi li Vukovar ovako igrati, ne mora brinuti za svoju budućnost, jer je ovaj rezultat imaginaran, dok Dinamo i uz velike nedaće sigurno i samouvjereno juriša prema naslovu.

Izjave :

Marijan Vlak (trener Dinama) : ”Važna utakmica za nas gdje smo ostvarili jedno zadovoljstvo. Nismo baš briljirali, što je i odraz umora zbog stalnog igranja utakmica. Naša je pobjeda zaslužena iako je i Vukovar imao u 2 dijelu izgledne prilike koje na našu sreću nije iskoristio zahvaljujući Ladiću. Mislim da je on taj igrač koji je danas najzaslužniji za ovu pobjedu.”

Jeli vas iznenadila ovakva igra Vukovara ?
”Oni su i prije isto ovako dobro igrali. Zatvorena formacija i kontre nisu urodile plodom, što smo i od prije znali.”

Davor Mladina (trener Vukovara 91): ”Bez obziran na rezultat do isključenja ako ovako nastavimo ovim pristupom i igrom, ne trebamo se brinuti za opstanak. Mislim da je sveopće mišljenje da je utakmica razriješena nakon isključenja Rimca. Čestitam Dinamu iako smo bili blizu i izjednačenju, pa čak i pobjedi.”