Hat-trick Pranjića, Ajax ispao

Vedran Babić • srijeda, 12.11.2008.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić zabio je tri pogotka u visokoj pobjedi Heerenveena nad Haaglandia/Winstonom u 3. kolu nizozemskog Kupa 7:0, dok je Volendam priredio najveće iznenađenje izbacivši Ajax u produžecima...

Heerenveen se bez ikakvih problema obračunao s amaterskim protivnikom te je već na poluvremenu imao prednost od 5:0. Danijel Pranjić u tom je periodu postigao hat-trick pogocima u 14., 22. i 33. minuti, a ostali strijelci bili su Grindheim, Bonaventure Kalou, Tarik Elyounussi i Goran Popov.

Od rezultata u ostalim susretima najviše "odzvanja" poraz Ajaxa u gostima kod Volendama, trenutno posljednjeplasirane momčadi Eredivisie s četiri boda iz deset utakmica. Domaćini su pogotkom Jacka Tuypa u 111. minuti stigli do senzacionalne pobjede.

Nizozemski kup, 3. kolo: Volendam - Ajax 1:0 (nakon produžetaka), Heerenveen - Haaglandia/Winston 7:0, Telstar - Groningen 0:3, Den Haag - Fortuna Sittard 4:1, FC Eindhoven - Twente 2:3.

Jučer: Apeldoorn - Dordrecht 2:3, Excelsior - Den Bosch 2:0, Omniworld - NAC 0:1, NEC - Rijnsburge Boys 1:0 (nakon produžetaka), Waalwijk - Achilles 29 1:2, Emmen - De Graafschap 2:4, Roda - Willem II 1:0.