Bez čudotvoraca u Villarrealu

Borna Rupnik • srijeda, 12.11.2008.

Nakon sinoćnjeg poraza madridskog Reala od trećeligaša iz Iruna, u današnjim ranije igranim uzvratnim susretima šesnaestine finala Kupa kralja najviše je pažnje privlačio susret na Madrigalu, gdje je Ejido branio velikih 5:0...

Još je jedan ugledni član Primere izletio iz kupa od trećeligaške momčadi. Ejido je u Villarreal došao obraniti prednost od pet pogodaka, a Žuta podmornica ne samo da nije primirisala preokretu, već je jedva izbjegla i novi poraz.

Naime, prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a mreže je načeo gostujući igrač Molina nedugo nakon predaha. Villarreal je od potpune blamaže spasio Meksikanac Guillermo Franco u 55. minuti. Gledatelji su vidjeli i dva crvena kartona: u drugom su poluvremenu pocrvenjeli Ejidov Torres i domaći igrač Venta.

Nogometaši Espanyola potvrdili su dobar rezultat ostvaren u prvoj utakmici protiv Celte u Vigu. Prije dva tjedna rezultat je glasio 2:2, a plavo-bijeli dio Barcelone prolaz svoje momčadi proslavio je pobjedom od 3:0 na svom terenu. U listu strijelaca upisali su se Espanyolovi igrači Jarque i Valdo, te Celtin Noguerol, koji je postigao autogol.

Najuvjerljiviju prednost s gostovanja donio je Valladolid iz Alicantea (5:1) i lako je obranio u uzvratu. Domaćinima je protiv Herculesa bilo dovoljan i neriješen ishod. U vodstvo su ih doveli Victor u 51. minuti iz jedanaesterca i Medunjanin, a goste su od poraza spasili Gerardo i Sendoa u zadnjih sedam minuta susreta.