Luis Fabiano za prolaz

Vedran Attias • četvrtak, 13.11.2008.

U posljednja dva susreta šesnaestine finala Kupa Kralja domaćini su bili uspješniji. Sevilla je nadoknadila gol manjka protiv Ponferradine dok je Osasuna iskoristila domaći teren i minimalnom se pobjedom plasirala u daljnje natjecanje...

Getafe i Osasuna odigrali su utakmicu bez golova prije dva tjedna, a puno bolju predstavu nisu pokazali niti u uzvratu. Favorizirani Getafe niti u Pamploni nije uspio zatresti mrežu trenutno posljednjeplasirane momčadi Primere. Dapače, Osasuna je slavila na svojem terenu pogotkom Pandijanija u 32. minuti. Ovo je prva pobjeda Osasune još od kolovoza kada su u prijateljskoj utakmici slavili protiv, ni manje ni više, nego iznenađenja sezone u Premiershipu - Hulla.

Niželigaš Ponferradina u prvom je susretu na svojem terenu ostvario minimalnu pobjedu protiv Seville, no na Sanchez Pinjuan nisu imali šanse. Luis Fabiano "poništio" je njihovu prednost u 29. minuti, a na početku nastavka isti je igrač svojim drugim golom donio prednost Sevilli. "Točku na i" stavio je ponovno sjajni Brazilac u 66. minuti svojim trećim pogotkom za konačnih 3:0.

Copa del Rey, šesnaestina finala: Osasuna - Getafe 1:0 (ukupno 1:0), Sevilla - Ponferradina 3:0 (ukupno 3:1)