Spahija krenuo s porazom

Branko Barić • subota, 15.11.2008.

Neven Spahija odradio je prvu utakmicu na klupi svog novog kluba, a teži teren za početak teško ga je mogao zapasti. Njegova Pamesa je, poput Cibone, posrnula u Malagi, dok je u drugoj subotnjoj utakmici osmog kola ACB lige Tau Ceramica slavila kod Cajasola...

Unicaja već u startu utakmice protiv Spahijine momčadi odjurila do 21:7, a u Malagi je dostizanje takve razlike gotovo nemoguća misija. Doduše, pred kraj poluvremena je Pamesa smanjila na samo minus dva, no s osam uzastopnih koševa domaćini su ponovno postavili stvari na svoje mjesto.

Na koncu je Cibonin "krvnik" susret priveo kraju rezultatom 82:75, a junak utakmice je fantastični Marcus Haslip koji je ubacio 26 poena uz osam skokova. Pratili su ga Bonicafe Ndong i Thomas Kelati s po 13 koševa svaki. Bivši hrvatski izbornik može u svojim redovima biti zadovoljan učinkom Victora Clavera koji je ubacio 19, te Albertom Oliverom koji je ubacio 18 poena.

Euroligaški poraz malo je trgnuo momčad Tau Ceramice, pa se momčad iz Vitorije iskalila na jadnom Cajasolu. Gosti su uz fantastičnu šutersku večer Mirze Teletovića i Igora Rakočevića došli do uvjerljive pobjede 101:74, u koju su oba spomenuta igrača ugradila po 21 poen.

Stanko Barać je u 15 minuta igre ostvario učinak od četiri poena (šut iz igre 1-5) i sedam skokova. Najefikasniji kod domaćina bio je Andrea Pecile s 18 poena.

Ostale utakmice osmog kola na rasporedu su u nedjelju.