Slavonac preuzeo primat

Ivana Strahija • nedjelja, 16.11.2008.

Perkovčani su s 2:1 usred Karlovca pokazali da su trenutno bolja momčad, i zasluženo su preuzeli vrh ljestvice. U derbiju začelja ništa nije riješeno, jer su Mosor i Trogir remizirali.

Karlovac – Slavonac CO 1:2 (0:1 Barukčić 55., 0:2 Križanović 76., 1:2 Štefančić 89.)

Velik broj gledatelja dupkom je napunio gledalište u Karlovcu, i ostao pomalo razočaran šansama siromašnim prvim dijelom derbija kola. Zato je drugi dio donio pravo uzbuđenje. Do 76. minute gosti su na žalost domaćih navijača već imali 2:0. Unatoč trudu Karlovac je uspio tek smanjiti poraz pogotkom Štefančića, dok je u 4. minuti sudačke nadoknade mrežu Slavonca zatresao i domaći Lišnić, no taj je gol poništen zbog zaleđa.

Segesta – Međimurje 2:2 (1:0 Deronjić 11. 11 m, 1:1 Žuljević 21., 2:1 Lončar 76., 2:2 Žuljević 82.)

Zanimljiv susret odigrali su Siščani i Čakovčani. U dva je navrata Segesta vodila, prvi puta iz penala Deronjića, kojeg po mišljenju gostiju sudac Berger baš i nije trebao fućkati. Oba je puta podjelu bodova vratio odlično raspoloženi Žuljević, koji je povratkom u momčad Međimurja ove sezone pojačao redove čakovečkog drugoligaša.

Pomorac – Istra 1961 0:1 (0:1 Traore 88.)

U Kostreni su domaći navijači ostali razočarani svojim Pomorcem, koji se nije dovoljno srčano borio protiv Istre. O pobjedniku je presudio Traore, koji je nakon što su se svi već skoro pomirili s mišlju da će mreže ostati netaknute, matirao inače solidnog domaćeg vratara Mancea.

Moslavina – Trogir 1:1 (0:1 Šest 30., 1:1 Sklepić 33.)

U derbiju zaleđa ništa nije riješeno, niti je Trogir preskočio Moslavinu, niti je momčadi iz Kutine pobjegla s dna ljestvice. Najviše je uzbuđenja bilo oko 30. minute, kad Šest pogađa za goste, a odmah zatim domaći Sklepić vraća rezultat u egal. Kutinjani su posebno na samom kraju susreta željeli pobjedu, koje se ipak nisu dočepali.

Mosor – Lokomotiva 1:4 (0:1 Bagarić 16. 11 m, 1:1 Švarić 59. 11m, 1:2 Poljak 70., 1:3 Mesarić 82., 1:4 Antolić 90.)

U Žrnovnici je bilo veselo. Gosti su poveli iz penala, da bi tek u 59. minuti domaći izjednačili na isti način, a taj je gol ostao jedini Mosora. Možda bi stvari krenule sasvim drugim putem da domaći nisu ostali s igračem manje od 61. minute, kad je isključen Broketa.

Solin – Dragovoljac 2:1 (1:0 Elez 25., 1:1 Mujdža 55., 2:1 Fuštar 76.)

Dragovoljci su i u ovom kolu ostali bez bodova, za njih je 13. kolo zbilja bilo nesretno. Posebno su agilni gosti u Solinu bili pred kraj utakmice, kad su i imali najviše šansi, no domaći vratar Višić sve je držao pod kontrolom.

Junak – Suhopolje 2:1 (1:0 Topić 32., 2:0 Surać 63., 2:1 Međimurec 70.)

Domaćom su pobjedom Junaci isprali gorak okus iz usta nakon prošlog kola i Čakovca, a novi je trener Boško Anić dobro započeo svoje "kormilarenje" Junakom. Inače je susret bio dosta težak, jer su obje ekipe igrale relativno oprezno.