Prekid u Prelogu

Ivana Strahija, Goran Markuš • ponedjeljak, 17.11.2008.

Kako bi rekli naši "stari": "Kod kuće je najljepše". Upravo na taj način odigrano je i osmo kolo 1. Dukat HRL u kojem su pobjede ubilježili svi domaćini, dok je u Prelogu utakmica prekinuta...

Ne događa se u rukometu tako često prekid susreta, pa upravo zato prekid u Prelogu između istoimenog domaćina i gostiju iz Solina zaslužuje pozornost. Na žalost, ta je utakmica zorno dočarala što sve može poći u krivo na jednom rukometnom susretu.

Iznimno slab sudački kriterij para Klapež/Pervan iz Trilja od samog je početka uzrokovao nervozu, koja je kuluminirala u 59. minuti, kad su se domaći na terenu našli sa svega dva igrača i vratarom, što zbog isključenja, a što zbog diskvalifikacija. Suci su susret tada prekinuli, što im omogućava pravilnik.

Takva odluka, kao i prije toga isključenja, nikako nisu dočekana s odobravanjem od strane domaće publike u Prelogu, pa su na teren poletjeli razni predmeti.

Domaći klub bi prije svega trebao žaliti za svime onim što je propušteno tijekom susreta, a vjerojatno će žaliti i kad stignu presude o kaznama za isključene igrače i sam RK Prelog. Upitno je međutim koliko je navedeni sudački par svojim upitnim kriterijem bio dorastao situaciji, pa se od natjecateljske komisije očekuje presuda i po tom pitanju.

Najzanimljivija utakmica kola zasigurno je bila ona između nepobijeđenog Buzeta i njihovog istarskog rivala, Arene Jadrograd. Više od 800 gledatelja došlo je podržati domaći Buzet koji u utakmicu kreće vrlo čvrsto i nakon nešto manje od 20 minuta već ima tri gola prednosti. Međutim, gosti nisu bili spremni odustati i uskoro izjednačavaju rezultat da bi Buzećani na poluvrijeme ipak otišli sa 13:10.

Iako gosti serijom 4:1 otvaraju drugo poluvrijeme i tako ponovno izjednačavaju rezultat domaćini se brzo snalaze i deset minuta prije kraja ponovno imaju +4 te rutinskom, mirnom igrom privode susret u svoju korist kraju.

Niti Đakovo, koje je uoči osmog kola sa Arenom dijelilo drugo mjesto nije uspjelo tamo i ostati. Naime, Goričani su potpuno nadigrali goste i sa velikim osam poena prednosti stigli do osmog boda i petog mjesta u ukupnom poretku.

Prvo poluvrijeme između Crikvenice i Trogira vidjeli smo prilično izjednačenu igru nakon koje se, iako su gosti bili ti koji su konstantno lovili rezultat, na odmor odlazi rezultatom 11:11. Premda gosti bolje otvaraju drugo poluvrijeme domaći serijom 5:0 lome susret i osiguravaju nova dva boda koja ih dižu na odlično drugo mjesto u ukupnom poretku.

Ispred nešto više od 200 gledatelja siguran je bio i Zadar. Pobjedom 27:22 domaćini su stigli do devetog boda te sada sa Crikvenicom i Solinom dijele drugu poziciju u ukupnom poretku 1. Dukat HRL. Ovim porazom Slatina je i dalje posljednja sa lošijom gol razlikom od Trogira koji također ima samo četiri osvojena boda.

Pobjedom identičnoj onoj Zadra igrači Županje svladali su goste iz Kaštela i tako s devetog mjesta skočili u gornji dio tablice, na šestu poziciju. Za Kaštele ovaj je poraz polučio suprotan učinak i sa sedme pozicije doživjeli su pad na deveto mjesto.

Deveto kolo 1. Dukat HRL na rasporedu je već sljedeći vikend.