2. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 22.11.2008, 13:30 h
Lokomotiva 4:2(3:2) Solin
Solin

Zaslužena pobjeda za kraj

Vedran Attias • subota, 22.11.2008.

Niti u posljednjoj domaćoj utakmici Lokomotiva nije razočarala. U vrlo otvorenoj utakmici gdje smo u prvih 45 minuta vidjeli čak pet pogodaka, Lokomotiva je potpuno zasluženo slavila protiv vrlo dobre momčadi Solina...

2. HNL 14. KOLO

Lokomotiva - Solin 4:2 (3:2)

Zagreb, stadion Hitrec-Kacian, gledatelja 100

Suci: Hrvoje Knez (Osijek), Goran Pataki(Đakovo), Robert Batorek (Osijek)

Strijelci: 0:1 Ljuta 12., 1:1 Martinac 14., 2:1 Sopić 25., 2:2 Ljuta 31., 3:2 Renić 37., 4:2 Vidović 52.

Lokomotiva: Vidaković, Tomečak, Bagarić, Renić, Pivarić, Maleš (od 69. Peko), Sopić, Poljak, Antolić, Martinac (0d 78. Havojić), Vidović (od 85. Višević)

Solin: Višić, Juras, Žilić, Elez, Anić, Božinović, Bratić, Vukušić, Predojević (od 60. Vušković), Čubrilo (od 70. Fuštar), Ljuta (od 82. Guvo)

Nakon žestoke borbe u prvih deset minuta, počeli su golovi. Igrala se 12. minuta kada je trener Sreten Ćuk zažalio što standardni stoper Barbarić ima kartone pa nije mogao igrati. Naime, grešku domaćine obrane iskoristio je Čubrilo koji je presjekao neoprezno dodavanje i uposlio Ljutu, a ovaj lijepim udarcem s 18 metara dovodi goste u vodstvo.

Na sreću za domaće navijače, nije dugo trebalo čekati na odgovor. Vidović je izborio prekršaj na 20 metara, a loptu je uzeo igrač utakmice Martinac i odličnim udarcem preko živog zida poslao loptu u mrežu. Ritam utakmice u tim je trenucima bio zaista sjajan i gledatelji su mogli uživati u prikazanoj igri.

Lokomotiva je potpuno okrenula susret u 25. minuti pogotkom kapetana Sopića. Iskusni Sopić uzeo je loptu na 30-tak metara, prošao nekoliko igrača i, uz pomoć bloka, prebacio gostujućeg vratara Višića. Gostima predaja nije bila niti na kraj pameti te su ubrzo opet vratili stvari na početak.

Isti dvojac kao kod prvog pogotka, Čubrilo - Ljuta, bez problema je izigrao domaću obranu, a napadač gostiju svojim je drugim pogotkom pokazao zavidnu realizaciju. Seriju pogodaka u prvom dijelu zaključio je stoper Renić kada je glavom u mrežu poslao loptu nakon kratko izvedenog kornera i vrlo preciznog centaršuta Martinca.

Obe su momčadi u nastavak ušle jednako agresivno, no onda je greška domaće obrane odlučila utakmicu. Elez je vrlo loše reagirao i "asistirao" Vidoviću koji je prihvatio poklon i zabio za konačnih 4:2. Iako se tada igrala tek 52. minuta - utakmica je bila gotova. Ostatak utakmice nije bio na razini prvog dijela što je bilo i za očekivati nakon sjajnih prvih 45 minuta.

Lokomotiva se ovom pobjedom dodatno približila vrhu i tako poboljšala konačnu ocjenu polusezone provedene u drugoj ligi. Već se sada sa sigurnošću može reći kako je ovaj projekt Dinama itekako uspio.

Naime, Lokomotiva je sjajna prilika mladim igračima za stjecanje iskustva dok talent nije upitan. Tomečak, Barbarić, Pivarić, Martinac, Antolić, Peko i ostali mladići vođeni Sopićem i Vidovićem tvore sjajan kolektiv. Koliko je momčad izjednačena najbolje pokazuju podaci o postignutim golovima gdje nitko posebno ne iskače: Antolić pet, Poljak, Martinac i Sopić po četiri.

"Lokosi" gostuju u sljedećem kolu u Kostreni, a potom slijedi pauza pa će tako sljedeća domaća utakmica biti tek 7. ožujka protiv Slavonca. U svakom slučaju, ako još niste - svakako se isplati doći na pomoćni teren u Maksimiru gdje se često može vidjeti bolji nogomet nego na glavnom...