Borik pobjedom ispratio Zabok

Martina Oštrić • subota, 22.11.2008.

Desetkovani ozljedama, košarkaši Borika-Puntamike došli su do četvrtog trijumfa ove sezone. Pobjedom su ispratili goste iz Zaboka, a utakmica je završila rezultatom 82:69...

Nakon poraza u Slavonskom Brodu, igrači Borika-Puntamike u šestom su kolu domaće lige dočekali trećeplasiranu momčad prvenstva Zabok. U izjednačenoj prvoj četvrtini gosti su bolje otvorili utakmicu te poveli tricom Luke Lekića. Vodstvo momčadi iz Zaboka trajalo je do pete minute, kada domaći preuzimaju inicijativu, izjednačuju rezultat, te konačno dolaze do vodstva kojeg nisu ispuštali do kraja utakmice.

Već početkom druge četvrtine prednost od tri razlike, koliko je iznosila nakon prvih deset minuta, prvo se povećala na pet, a zatim i na osam poena u korist domaćina. Premda su gosti povremeno uspjeli smanjiti deficit za raspoloženim Puntamičanima, na odmor se odlazi rezultatom 45:37.

Mini-serijom od 6:0 na početku treće trećine košarkaši Borika odlaze na +14, no nakon odličnog početka dolazi do opuštanja, što gosti nisu propustili iskoristiti. Tricom Bilića te koševima Leža i Ivanova momčad Zaboka dolazi na samo pet poena zaostatka, a da se previše ne približe domaćima pobrinuo se najbolji igrač utakmice Miro Dundov.

Četvrta četvrtina bila je rutinska za Borik. Domaći opet dolaze na +10 i prednost održavaju tijekom cijele posljednje dionice. U posljednjim minutama susreta Puntamičani su imali prednost i od 15 poena, no Janković koševima iz slobodnih bacanja smanjuje prednost koja na kraju iznosi +13.

Trener Zaboka Dragutin Crnjević smatra da je njegova momčad imala premalo hrabrosti i znanja da se usprostavi danas odlično raspoloženim Puntamičanima, dok je domaći trener Tihomir Bujan zadovoljan što njegovi momci nastavljaju putem kojeg su zacrtali, a to je stopostotan učinak na domaćem terenu.

Miro Dundov sa 17 poena najučinkovitiji je domaći igrač, dok ih je još 13 ubacio Teo Petani. S druge strane, najbolji strijelac Zaboka bio je Robert Lež sa 14 poena, te bivši Puntamičanin Ive Ivanov koji je bio uspješan 13 puta.