Hrvatima porazi u derbiju

Petar Plevnik • nedjelja, 23.11.2008.

Iako još nisu odigrali susret protiv Göppingena, rukometaši Kiela i nakon 13. kola vodeći su sastav Bundeslige. Ostali susreti donijeli su nemala iznenađenja, a 13. kolo bilo je nesretno za hrvatske igrače, koji su svi, osim još jednom odličnog Ivana Ninčevića, ubilježili poraze...

Kolo su još u prošlu srijedu otvorili Balingen i HSV, a do iznenađujuće pobjede stigli su domaćini. U pobjedi Balingena 28:26 najbolji Cho s pet pogodaka, dok kod gostiju šest pogodaka Torgowanowa, a dva manje postigao je Blaženko Lacković.

Ove srijede igran je prvi od dva derbija kola, a u srazu Gummersbacha i Magdeburga vrijednu pobjedu slavili su gosti. U vrlo izjednačenom susretu, Magdeburg je slavio s 28:27, a goste su do pobjede predvodili Kabengele i Vasilakis s pet pogodaka. Kod domaćina usamljen Ilić s deset pogodaka, dok je hrvatski dvojac Vuković - Zrnić postigao po dva.

I u drugom derbiju, susretu Nordhorna i Lemga, slavili su gosti. Iako je Nordhorn 40-ak minuta bio u prednosti, posljednjih 20 minuta u potpunosti je pripalo Lemgu, koji je u konačnici slavio s 35:33. Kod gostiju najbolji Kraus s osam pogodaka, dok je domaćine predvodio Glandorf s devet pogodaka. Goran Šprem postigao je četiri pogotka za Nordhorn.

Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je Melsungen, svladavši i bez ozlijeđenog Marija Kelentrića Dormagen s visokih 43:30. Sjajan učinak u redovima domaćina s 15 pogodaka imao je Grk Karipidis, dok su goste s pet pogodaka predvodili Holst i Landsberg.

Za iznenađenja na domaćem parketu pobrinuo se i Minden, koji je s 31:30 bio bolji od Grosswallstadta. Iako su gosti na odmor otišli s četiri pogotka prednosti (10:14), u nastavku susreta Minden predvođen Simonom s osam pogodaka radi preokreti i stiže do iznenađujuće pobjede. U sastavu gostiju najbolji Köhrmann sa šest pogodaka.

Bez pobjednika završio je dvoboj dvaju davljenika, Stralsundera i Essena. Goste, koji zbog nedobivanja licence iduće sezone sigurno neće igrati u prvoj ligi s 11 je pogodaka predvodio Putics, dok kod domaćina, koji su također u financijskim poteškoćama, deset pogodaka Berke te sedam Ivana Ninčevića.

Kolo iznenađenja zaključio je nedjeljni ogled Wetzlara i Rhein-Neckar Löwena, u kojem su s 33:31 slavili domaćini. Do vrijedne pobjede domaćine je s 12 pogodaka predvodio odlični Christophersen, dok kod gostiju najbolji Jurasik s osam.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533