Vodeni sportovi

Lagana pobjeda Šibenčana

Ivana Jurica • srijeda, 26.11.2008.

Vaterpolisti Šibenik NCP-a i bez kapetana Edija Brkića sigurno su odradili susret devetog kola Jadranske lige, odnosno gostovanje splitskog POŠK-a u Crnici. Konačnih 18:3 sugerira kako je za Šibenčane to bio tek lakši trening. Splićani su doživjeli i deveti poraz u regionalnoj ligi...

Šibenik NCP – POŠK 18:3 (4:2, 3:0, 7:0, 4:1)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 80

Šibenik NCP: Moses (6 obrana), Šutalo 3, Maškarić, B. Letica 2(1), Brlečić 3, Škorić 2, Španja, J. Belamarić, Sutić 1, S. Letica 6(2), Vuleta, Samodol, Jukić (5 obrana), Vlahović 1, trener: Ivica Tucak.

Vezane vijesti

POŠK: Bujas (3 obrane), Vukov 2, Prižmić, Jakaša, Barbarić, Lušić, Kujačić, Scherbl, Bilić, Rabadan 1, Delić, Udiljak, Bokavšek, Jelovina (2 obrane), trener: Siniša Školneković.

Igrač više: Šibenik NCP 1/3, POŠK 1/7

Peterci: Šibenik NCP 3/3, POŠK -

Suci: Ž. Avramović (Kotor) i M. Matijević (Zagreb)

Da će to biti njegova večer Slavko Letica pokazao je već na samom otvaranju utakmice. Već u prvom napadu pogodio je mrežu Bujasa. Prvi pogodak Splićani postižu nakon kontre Vukova. Novi prednost domaćim vaterpolistima ponovno donosi raspoloženi S. Letica. Njegov brat Boris iz peterca pogađa za 3:1, a u idućem napadu Škorić povisuje na 4:1. Konačnih 4:2 na isteku prvih osam minuta postavlja Rabadan s igračem više.

I u drugoj četvrtini braća Letica nastavljaju s pogocima. Boris pogađa za 5:2 iz igre, dok Slavko nova dva gol postiže iz peteraca. Momčad nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca Siniše Školnekovića ostala je bez pogotka u drugoj četvrtini.

U trećoj četvrtini Tucakova momčad čak sedam puta šalje loptu u mrežu splitskog vratara. Tri puta u strijelce se upisao Hrvoje Brlečić, dok su po dva pogotka postigli Josip Šutalo i razigrani Slavko Letica. S 14:2 ušlo se u posljednju dionicu igre.

Oba su trenera promijenila vratare: umjesto Mosesa na domaća vrata stao je mladi Ivan Jukić, dok je umjesto Bujasa na splitska vrata stao Duje Jelovina. Mladi domaći vratar istaknuo se s nekoliko odličnih obrana. U strijelce su se u zadnjoj četvrtini upisali Sutić, Vlahović, Šutalo i Škorić, dok je za goste pogodio Vukov za konačnih 18:3.

U sljedećem kolu Šibenik NCP na domaćem bazenu dočekuje Jug, dok POŠK na domaćem bazenu dočekuje Jadran iz Herceg Novog.