Jolly poražen u Francuskoj

Ivana Jurica • srijeda, 26.11.2008.

Košarkašice Jolly JBS-a Šibenik doživjele su novi euroligaški poraz. Francuski Union Haiunat Basket uzvratio im je za poraz na Baldekinu. Francuskinje su u Valenciennesu slavile s 80:69 …

Domaće košarkašice susret otvaraju vodstvom od 5:0, a već u četvrtoj minuti raspoložena Ngoyisa pogađa za 11:4. Pridružuje joj se i Wambe pa Francuskinje vode i sa 20:7. Na isteku prvih deset minuta na semaforu je svjetlilo 30:15.

Velik hendikep za Šibenčanke bilo je i neigranje kapetanice Ivane Jurčević koja je ostala kući zbog obiteljskih razloga. Tako da je čak 26 minuta u Francuskoj dobila mlada i vrlo talentirana Ivana Zubak. Prednost od 15-ak koševa domaće su košarkašice sigurno držale sve do pred kraja prvog poluvremena kad Amerikanke u redovima Jollya, Jinks i Gardin smanjuju na minus deset na kraju poluvremena (46:36).

U nastavku ekipa Fabricea Courciea ponovno ima dvoznamenkastu prednost. Jolly je u dva navrata bio na minus osam (57:49, 59:51), ali Francuskinje bi vrlo brzo vraćale na nešto veću prednost koju su bez problema održavale. I u posljednjih deset minuta nastavak igre iz treće četvrtine. Union Hainaut bez problema susret privodi kraju za konačnih 80:69.

Najefikasnije u Bralićevoj ekipi bile su Jinks s 24 koša, te Gardin s 11, odnosno Čakić i Ivanković sa po deset koševa. Kod Francuskinja najbolje su bile Ngoyisa sa 17 i Wambe sa 15 koševa.

Šibenčanke su trenutno petoplasirane s dvije pobjede i pet poraza, a u sljedećem kolu gostuju kod ZVVZ USK Praga.