Samo dvije ekipe bez poraza

Ivana Jurica • četvrtak, 27.11.2008.

Samo talijanski Umana Reyer i ruski Ekaterinburg ostali su neporaženi nakon sedam kola ovogodišnje Eurolige. Jedan poraz ima Spartak Moskva koja je vodeća u skupini D, dok prvo mjesto u skupini A sa po pet pobjeda i dva poraza dijele Bourges Basket i Halcon Avenida …

Prvu pobjedu u ovogodišnjoj Euroligi u skupini A upisala je ruska Nadezhda koja je s uvjerljivih 83:62 pobijedila Halcon Avenidu. Ruskinje je do pobjede vodila Christon s 20 koševa, dok je na suprotnoj strani Hrvatica Petra Štampalija za 25 minuta igre upisala osam koševa i devet skokova. Porazom Španjolki okoristio se i Bourges Basket koji je na domaćem terenu s 72:51 pobijedio Wislu Can – Pack. Gotovo identičnim rezultatom (71:52) MiZo Pecs 2010 na domaćem je terenu pobijedio Besiktas Cola Turka. Korana Longin Zanze je za Turkinje postigla četiri koša i pet skokova za 27 minuta igre.

Vodeća ekipa skupine B slavila je na novom gostovanju. Umana Reyer Venezia je s 71:65 pobijedila MKB Euroleasing. Do druge ovosezonske pobjede stigao je Gambrinus koji je na domaćem parketu s 81:61 pobijedio ESB Lille Metropole.

U skupini C Jolly JBS Šibenik doživio je poraz u Francuskoj, rezultatom 80:69 od domaćeg Union Hainut Basketa. Ros Casares je s 88:69 pobijedio USK ZVVZ Prag, dok je ruski Ekaterinburg s 69:51 pobijedio poljski Lotos PKO BP. U redovima Poljakinja Emilija Podrug je u 17 minuta provedenih na terenu postigla četiri koša kojima je pridodala i pet skokova.

Skupinu C s šest pobjeda i jednim porazom predvodi ruski Spartak Moskva koji je u ovom kolu s 85:41 pobijedio TEO Vilnius. Petu pobjedu upisao je Fenerbahce koji je na domaćem terenu s 84:74 pobijedio Broker Košice. Prvi trijumf zabilježile su i košarkašice Lattes Montpelliera koje su s 78:73 pobijedile Beretta Familiu.