Jelavić dvostruki strijelac u golijadi

Zoran Zdelar • subota, 29.11.2008.

Hrvatski napadač Nikica Jelavić postigao je dva pogotka u iznimno uvjerljivoj pobjedi bečkog Rapida nad Altachom...

Iznimno uvjerljive pobjede u austrijskoj T-Mobile Bundesligi nisu tako rijetka pojava, no ne završavaju ipak nogometne utakmice svakog dana rezultatom 8:1. Upravo tim rezultatom je bečki Rapid razmontirao nemoćni Altach.

Osam Rapidovih pogotka postigla su tek tri igrača, a za 1:0 zabio je Maierhofer nakon deset minuta igre. Isti igrač postigao je ukupno tri pogotka na utakmici, baš kao i Hoffer.

Preostala dva Rapidova pogotka na utakmici postigao je hrvatski napadač i nekadašnji igrač Hajduka, Nikica Jelavić. Nekadašnji mladi reprezentativac Hrvatske zabio je šesti pogodak za Rapid u 85. minuti, a četiri minute kasnije on je pogotkom postavio konačni rezultat od 8:1. Počasni pogodak za Altach postigao je Mayer u 46. minuti čime su smanjili zaostatak na 3:1.

Ovom pobjedom Rapid iz Beča je zasjeo na prvo mjesto na ljestvici, no Red Bull Salzburg ima također 40 bodova, ali i utakmicu manje. Altach se nalazi na posljednjem desetom mjestu s tek 13 osvojenih bodova iz 20 odigranih utakmica.

U preostale dvije danas odigrane utakmice pobjede su ubilježili još Austria Beč i Ried.