Pokrivač "zapaprio" Auxerreu

Maja Giljanović • subota, 29.11.2008.

Nikola Pokrivač zabio je svoj drugi gol u Le Championnatu otkada je prije gotovo godinu dana Zagreb zamijenio Monte Carlom. Hrvatski je reprezentativac odlučio pobjednika u Burgundiji osiguravši svom Monacu prvu pobjedu nad Auxerreom nakon 2000. godine...

U međuvremenu su Monegažani ubilježili pet poraza i samo tri remija, a usprkos pozitivnoj seriji Auxerrea koji na svom l'Abbe-Deschampsu nije primio ni gola zadnje 474 minute stigli su otvoreno najavljujući lov na sva tri boda ohrabreni prošlotjednom partijom protiv Le Mansa (3:0).

Trener Ricardo je u prvu 11-oricu - sedmi odnosno 14. put ove sezone - gurnuo naše Nikolu Pokrivača i bivšeg mu suigrača iz reprezentacije Darija Šimića, dok je Jerko Leko propustio Auxerre zbog ozljede koljena koju je zadobio sredinom tjedna na treningu.

Auxerreovu obranu koja je najbolja u ligi - primila je u dosadašnjih osam utakmica pred svojim navijačima samo tri gola - probio je u 24. minuti naš 22-godišnjak krasnom solo-akcijom. Međimurac je prodro s lijeve strane te s 25 metara svladao prekratkog Rioua.

Druga pobjeda van njihovog Louisa II nakon trijumfa protiv Le Havrea Monacu u čijem je dresu debitirao izvjesni Yohann Thuram-Ulien - 20-godišnji je golman rođak velikog Liliana - vrijedi proboja u gornji dom Le Championnata na 10. mjesto, a Pokrivaču je ovaj gol drugi nakon onog Nancyju 29. listopada (3:1).

U Normandiji su se na Jules-Descaseauxu sastali lani supatnici u Ligue 2 Le Havre i Nantes. Kanarinci u čijoj je startnoj 11-orici istrčao i hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić zadnja su tri gostovanja izgubili, a protiv Le Havrea su se nadali bodovima budući je domaćin uvjerljivo najlošija momčad lige pred vlastitim navijačima. Dosad su, naime, izgubili šest, a pobijedili samo dva puta.

Gosti su slavili golovima Đorđevića u 69. i i De Freitasa u 84. minuti, a Elie Baup je Klasnića izveo u 67. nakon čega se on umjesto na klupu uputio direkt u svlačionicu.

Lyon je neporažen još na svom Gerlandu - šest pobjeda i remi - ugostio Valenciennes koji naprotiv nije pobijedio još od 23. kolovoza (Lorient na njihovom Nungesseru), a na gostujući trijumf čeka više od 15 mjeseci.

Lavovi su okrnjeni bez redom Benzeme, Juninha, Reveillerea, Clerca, Bodmera i Pjanića dominirali prvim poluvremenom što se tiče posjeda lopte (61%), ali paradoksalno VAFC je bio bliži vodstvu.

Promašio je, međutim, Audel dvaput u istoj akciji odnosno Lloris mu je dvaput vrhunski obranio. U drugom je poluvremenu, pak, najveću šansu Lyona promašio Fred u 52. minuti. Prednost Lyona je sada ispred drugoplasirane Nice šest, a trećeg Marseillea sedam bodova, ali i jedni i drugi imaju utakmicu manje.

Lille je poveo u 7. minuti šestim ovosezonskim golom Michela Bastosa samo da bi u 35. u egal Lorient vratio Rami pospremivši centaršut Morela u mrežu svog Malickog zbog čega je propuštena idealna šansa proboja na diobu trećeg mjesta s Marseilleom.

Utakmica između Nice i Grenoblea je zbog pljuska koji je posve natopio travnjak Municipal du Raya odgođena, a hoće li se odigrati sutra u 17 sati sudac Kalt će u dogovoru s kapetanima momčadi odlučiti ujutro u 10 sati.

U 17 se sastaju zabavljeni Kupom UEFA Nancy i Saint-Etienne, Toulouse dočekuje Marseille, a u večernjem terminu Rennes će sjajnu seriju - neporaženi su još od kolovoza - pokušati produljiti i protiv PSG-a.