Teška, ali zaslužena pobjeda Šibenika

Ivana Jurica • subota, 29.11.2008.

Košarkaši Šibenika izborili su novu pobjedu na svom parketu. Ovog puta Baldekin su poraženi napustili košarkaši Borik Puntamike. Zadrani su se pokazali kao vrlo neugodna momčad koja je cijelim tijekom utakmice opasno ''puhala za vrat'' Šibenčanima koji su na kraju slavili rezultatom 74:65...

Šibenčani susret otvaraju vodstvo od 7:0. Gosti iz Zadra u tri početne minute ostaju bez koša, pa domaći stječu prednost od osam koševa nakon trice Luke Petkovića u osmoj minuti. No, vodstvo domaćih na samom kraju prve četvrtine smanjuju Marino Jurjević tricom i Marino Šarlija košem iz igre. Na prvi se predah odlazi s prednošću domaćih od 17:13.

Raspoloženi dvojac u domaćem sastavu, Petković i Bilan, i u drugoj četvrtini predstavljaju nerješivu zagonetku za gostujući sastav. Upravo nakon koša Petkovića u 14. minuti Šibenik ima devet koševa prednosti (27:18). Borik se koševima Đuguma i Devića približava na minus šest (35:29), a zahvaljujući dvjema tricama Roka Čiklića s preko sedam metara u zadnjoj minuti dolaze na samo minus tri (38:35) uoči odlaska na odmor.

Tricom Ivana Mimice sredinom treće četvrtine Šibenik prvi put dolazi do deset koševa prednosti (49:39). Ali uporni Zadrani ponovno se približavaju domaćim košarkašima na samo minus četiri (54:50) u posljednjoj minuti. Nadu u pobjedu na Baldekinu momčadi Tihomira Bujana budi Ivo Pavić koji tricom u posljednjoj minuti četvrtine pogađa za 54:53 uoči posljednjih deset minuta.

U prvom napdau zadnje četvrtine Čiklić postiže koš za prvo i jedino vodstvo Borika na utakmici od 55:54. Petković odgovara s pet uzastopnih koševa i prednost je ponovno na strani Šibenčana (59:55). U tim trenucima razigrani Miro Bilan zarađuje petu osobnu pogrešku pa mora iz igre. Odlično ga je nadomjestio Filip Vukičević koji je pored odlično odrađenog posla u obrani u napadu uhvatio dvije iznimno važne lopte.

Dvije i pol minute prije kraja utakmice Šibenik ponovno ima devet koševa prednosti (67:58). Borik tricom Mrve smanjuje na minus sedam (68:61), ali Petković u napadu još jednom poentira. Gosti do kraja utakmice prednost domaćih pokušavaju stići brzim prekršajima, ali, iako nisu bili baš precizni s linije slobodnih bacanja u tim trenucima, pobjeda je na kraju posve zasluženo pripala domaćim košarkašima.

Kod Šibenika najbolji su bili Luka Petković s 26 koševa, te Miro Bilan s 18 koševa. Na suprotnoj strani jedini dvoznamenkasti bili su Roko Čiklić s 12 i Marino Šarlija s deset koševa.