Težak poraz Spursa, napokon Oklahoma

Branimir Korać • nedjelja, 30.11.2008.

San Antonio Spursi u drugoj utakmici ove sezone u kojoj su nastupili kompletni upisali su visok poraz na gostovanju u Houstonu. Nakon serije od 14 poraza u nizu, Oklahoma je napokon slavila i to u dvoboju s Memphisom....

Orlando je bez većih problema upisao pobjedu protiv Indiane, a Dwight Howard odigrao je paklenu utakmicu. Najdominantniji centar današnjice na obje strane parketa bio je doslovno nezaustavljiv predvodivši Magic sa strašnih 32 poena, 21 skokom i četiri blokade. Ovo je prvi put ove sezone da je uhvatio preko 20 skokova, a čak četvrti u karijeri da je upisao više od 30 poena i 20 skokova u jednoj utakmici. Osim njega kod pobjednika Rashard Lewis ubacio je 24 poena, dok su Indianu predvodili Danny Granger s 27 poena, Marquis Daniels s 21 poenom i osam skokova te Troy Murphy s 13 poena i 11 skokova.

Atlanta je na gostovanju u Washingtonu imala prednost od 17 poena u trećoj četvrtini, međutim, domaćin se uspio vratiti i minutu i deset sekundi prije kraja tricom Carona Butlera poravnati. U posljednjoj minuti Al Horford ubacio je 2+1 i odveo Atlantu do pobjede u konačnici 102:98. Mike Bibby ubacio je 21 poen uz šest asistencija i pet skokova dok je Al Horford dodao 19 poena, 13 skokova i šest asistencija. Kod Wizardsa Antawn Jamison ubacio je 26 poena uz 13 skokova i pet asistencija, a Caron Butler dodao je 21 poen, deset skokova i pet asistencija.

Charlotte Bobcatsi odlično su se držali protiv Bostona sve do same završnice, no tamo nisu uspjeli ništa značajnije napraviti. Paul Pierce preuzeo je sve u svoje ruke i odveo Celticse do pobjede. Susret je završio s 19 poena dok je 15 poena i 12 skokova dodao Kendrick Perkins. Kod poraženih 23 poena i osam skokova upisao je Gerald Wallace, a 22 poena i šest skokova Jason Richardson.

Golden State i New York pokazali su kako se igra košarka bez obrane. U utakmici revolveraškog stila Knicksi su slavili čak 138:125, a da su pritom već na poluvremenu bili na ubačenih 82 poena. U takvoj igri najbolje su se snašli kod Knicksa David Lee s čak 37 poena i 21 skokom, Al Harrington s 36 poena i 12 skokova te Chris Duhon koji je s 12 poena i 22 asistencije postavio novi klupski rekord po broju asistencija u jednoj utakmici. Kod Warriorsa 32 poena uz 12 skokova upisao je Cory Maggette, a 21 poen, deset skokova i pet asistencija Jamal Crawford.

Oklahoma je napokon došla do pobjede. Na gostovanju je svladala Memphis 111:103 i tako došla do druge ovosezonske pobjede poslije 14 poraza u nizu. Grizzliesi su imali prednost najvećim dijelom susreta, no u završnici su gosti ipak uspjeli okrenuti i napokon slaviti. Kevin Durant ubacio je 30 poena uz sedam skokova, a Jeff Green dodao je 22 poena. Kod domaćina 30 poena uz sedam skokova upisao je O.J. Mayo, a 16 poena uz šest skokova Marc Gasol.

Chauncey Billups i Carmelo Anthony napravili su veliki posao početkom drugog poluvremena i serijom 14:0 odveli su Denver do pobjede protiv Minnesote. Prednost od 17 poena koju su osigurali, Wolvesi nisu mogli dostići već se samo približiti na konačnih 106:97. Billups je susret završio s 27 poena, a 25 poena i deset skokova dodao je Anthony. Kod domaćina 25 poena uz šest asistencija i pet skokova upisao je Rudy Gay, 20 poena i 13 skokova Al Jefferson, a 18 poena i 12 skokova Kevin Love.

Houston je i bez Tracyja McGradyja nanio težak poraz San Antonio Spursima, unatoč tome što su Spursi napokon bili kompletni. Tijekom susreta prednost domaćina iznosila je 20-ak poena, Spursi su se uspjeli spustiti ispod deset poena zaostatka, međutim, u finišu su ponovno domaćini pobjegli i konačno slavili 103:84. Luther Head predvodio ih je s 21 poenom i pet skokova, a Ron Artest dodao je 16 poena i osam skokova. Kod Spursa Tim Duncan ubacio je 17 poena uz devet skokova, a Matt Bonner 17 poena uz pet skokova.

U sferu neočekivanih poraza spada domaći poraz Utah Jazza protiv New Jerseya 105:88. Jazzeri i dalje igraju bez Carlosa Boozera, međutim, unatoč tome bili su favoriti protiv Netsa. Uništio ih je Devin Harris s 34 poena i šest asistencija, a Vince Carter dodao je 22 poena i pet skokova. Kod Jazzera 20 poena i deset skokova upisao je Paul Millsap, deset poena i 11 skokova Mehmet Okur te deset poena i 13 asistencija Deron Williams.

Oslabljeni Milwaukee igrao je dobru utakmicu protiv Cavsa, ali nije ih uspio iznenaditi. Cavsi su na kraju slavili 97:85 čuvavši stečenu prednost u završnici susreta i ne dopustivši Bucksima da utakmicu uvedu u neizvjesne vode. LeBron James ponovno je išao iznad 30 poena, ubacio je 32 poena uz sedam skokova i pet asistencija, Zidrunas Ilgauskas dodao je 23 poena i 17 skokova, a Ben Wallace deset skokova. Kod poraženih 20 poena ubacio je na povratku na parket Michael Redd, a 19 poena uz šest skokova Richard Jefferson.

Jason Terry s klupe funkcionira vrlo dobro ove sezone i ponovno je predvodio strijelce Mavsa, ovaj put u pobjedi protiv Sacramenta 101:78. Terry je ubacio 24 poena za 31 minutu te bio prvo ime susreta uz Dirka Nowitzkog koji je ubacio 19 poena uz osam skokova. Erick Dampier dodao je 13 skokova. Kod Kingsa samo dovojica su ubacili dvoznamenkast broj poena i to John Salmons deset poena uz pet skokova te Beno Udrih 13 poena uz devet skokova i sedam asistencija.