Bjelovaru bodovi u Kutiji

Ivana Strahija • ponedjeljak, 24.11.2008.

Razvuklo se 10. kolo Premijer lige, djelom zbog reprezentacije, pa europskih nastupa naših ekipa, a i zbog odrađivanja ranije propuštenog. O prve tri odigrane utakmice iznenadio je Bjelovar, koji je slavio u Zagrebu.

Predvođeni Granaterom, Bjelovarci su u Kutiji šibica pokazali i dokazali koliko znaju. Momčad koja nije baš najsjajnije započela sezonu iznenadila je Medveščak, a konačnih +1 dokaz je žestoke borbe koja se vodila na parketu Kutije šibica. Medvjedi će morati u idućem kolu zapeti ukoliko žele ostati u igri za sam vrh prvenstvene ljestvice.

Prvih 30 minuta susreta u Rijeci prošlo je u žustroj borbi za stvaranje prednosti. Pred kraj su gosti malo popustili, a manjak koncentracije držao je Varaždince i dijelom drugog poluvremena, pa Zamet odlazi na +5 kod 20:15. Promjenom vratara i sustava obrane u 6-0 Varaždinci "staju na kraj" Riječanima i izjednačuju na 23:23. Na nesreću varaždinskog stratega Canjuge, Jagačić tada promašuje penal, a Prole zicer, pa Zamet odlazi na +2 koje je znao zadržati.

Osijek je bodove sačuvao na domaćem parketu, premda im protiv Umaga nije bilo nimalo lako. Nakon uvjerljivih +5 na poluvremenu Osječani su se bespotrebno opustili u drugom dijelu, u jednom je trenutku Umag bio i na –2, no domaći su ipak uspjeli vratiti nešto ugodniju razliku i privesti susret kraju.

Moslavina i Nexe remizirali su još pred neko vrijeme s 27:27, a rezultat je bio veće iznenađenje po Našićane nego domaće. Nexe je slovio za favorita, a podjela bodova mogla se i izbjeći.

Posljednja Dubrava nije se znala adekvatno suprotstaviti gostima iz Siska, koji su počeli igrati sve bolje i bolje, dok je Pipo na gostovanju kod Metkovića bio kraći za -7.