Tottenham među 4, osmica u Manchesteru

Marin Vuković • srijeda, 03.12.2008.

Tottenham je pobjedom nad Watfordom u četvrtfinalu nastavio svoj put prema obrani naslova pobjednika Carling kupa. Među četiri najbolje momčadi u ovosezonskom izdanju ovog natjecanja naći će se i Manchester United, koji je u fantastičnoj utakmici na Old Traffordu svladao Blackburn s 5:3.

Ozlijeđenog Luke Modrića nije bilo u momčadi Tottenhama koja je na gostovanju kod Watforda izborila pobjedu od 2:1 i plasirala se u polufinale Carling kupa. Cijelu je utakmicu pak odigrao Vedran Ćorluka jer si Harry Redknapp nije priuštio luksuz odmaranja većeg dijela prve momčadi.

Večer nije počela na najbolji mogući način za branitelje Carling kupa, već u devetoj minuti našli su se u rezultatskom zaostatku nakon što je Tamas Priskin primio loptu u šesnaestercu i pogodio donji desni kut Gomesova gola.

Polako, ali sigurno Spursi su stezali obruč ispred vrata Watforda i na samom isteku prvog dijela uspjeli stići do izjednačenja. U šesnaestercu domaćina srušen je Jermaine Jenas, a sudac je pokazao na bijelu točku, s koje Roman Pavljučenko vraća utakmicu na početak.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Darren Bent i u 76. minuti odlučio utakmicu. Na njegov udarac loše je reagirao domaći vratar Scott Loach i primio pogodak u bliži kut.

Alex Ferguson tradicionalno ima dobru statistiku protiv momčadi koje vode njegovi bivši igrači, a to je dokazao i večeras u susretu s Blackburnom, na čijoj klupi sjedi bivši igrač Manchester Uniteda Paul Ince. U sjajnoj, otvorenoj utakmici vidjeli smo čak osam pogodaka, od čega je čak četiri postigao večeras sjajni Carlos Tevez.

Gotovo rezervna momčad Manchester Uniteda, koja je u odnosu na derbi s gradskim rivalom doživjela čak deset promjena, već je u prvom poluvremenu pogocima Carlosa Teveza i Nanija došla do velike prednosti od dva pogotka. Argentinac je načeo mrežu gostiju u 36. minuti, a samo četiri minute kasnije asistirao Naniju za udvostručenje vodstva.

Odmah početkom nastavka, u 48. minuti utakmice, nadu gostima daje Benni McCarthy, ali taj pogodak kao da je naljutio igrače Uniteda koji pokreću opću ofenzivu prema vratima Paula Robinsona. Samo tri minute kasnije u šesnaestercu gostiju srušen je Tevez, a isti igrač s bijele točke povisuje na 3:1.

U 54. minuti već je 4:1, a pogotku je prethodila prekrasna akcija Andersona i Teveza. Nakon trostrukog međusobnog dodavanja Brazilac asistira Argentincu za tada već visokih 4:1.

Činilo se kako će United mirno utakmicu privesti kraju, ali se za dodatni začin pobrinuo Blackburn koji u 84. minuti preko Matta Derbyshirea smanjuje na 4:2, a potom u 90. minuti stiže na samo pogodak zaostatka golom McCarthyja. Ipak, u sudačkoj nadoknadi točku na "i" stavlja iznimno raspoloženi Tevez lijepim volejem za svoj četvrti večerašnji pogodak.