Zimski sportovi

Partizan i CZ na vrhu

Goran Markuš • subota, 06.12.2008.

Novim pobjedama Partizan i Crvena zvezda se polako, ali sigurno udaljavaju i promeću kao vodeća dvojka u Panonskoj ligi. Nove žrtve su bili hokejaši Vojvodine i Beostara koji su se prilično dobro držali u prvih 20 minuta da bi nakon toga sve palo u vodu...

Iako je Partizan slovio kao veliki favorit u ogledu protiv Vojvodine upravo gosti pogotkom Miloša Babića već u devetoj minuti preuzimaju vodstvo. Pomalo iznenađeni domaćini ipak se nisu izgubili i veliki pritisak daje rezultat samo dvije minute kasnije kada prvo Boris Gabrić pogađa za izjednačenje, a zatim i Bojan Janković za vodstvo Partizana koji ga do kraja susreta više ne ispušta.

Druga trećina donijela nam je pet golova, po jedan svake četiri minute od kojih su čak četiri ušla u mrežu gostiju. +4 uoči treće trećine Vojvodina uspijeva tek blago smanjiti u posljednjoj minuti kada je precizan Christopher Churchill Smith za konačnih 6:3 domaćina.

7HK Beostar74

U drugom susretu nedoumica nije bilo, barem po pitanju rezultata. Naime, nakon prve vrlo teške i tvrde trećine mrežu Beostara "otvara" Jovan Matić sa dva uzastopna gola u 24., odnosno 25. minuti, a do kraja susreta točni su i Marko Brkušanin (2 gola), Andrew DeCristofero i Aleksandar Kosić za konačnih, velikih 0:6 Crvene zvezde.

Ovaj vikend napokon su stigle i informacije o rješenju molbe za odgodu susreta Partizana i Mladosti koja je bila na rasporedu 21.11.2008., no zbog obaveza zagrebačkog kluba utakmica je pomaknuta za točno mjesec dana i 21.12.2008. odigrat će se u beogradskoj dvorani "Pionir" nakon čega će naši hokejaši samo produžiti i dan kasnije "obaviti" i gostovanje kod Beostara.

Nova dva susreta Panonske lige na rasporedu su već u utorak, 9.12.2008. kada u goste Novom Sadu dolazi posljednji Beostar dok će se prava senzacija odvijati na ledu Crvene zvezde kojoj u goste navraća vodeći Partizan.