1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 07.12.2008, 15:30 h, Gradski vrt, gledatelja: 2000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Željko Grgec (Bistra),Ivica Modrić (Zagreb)

Bez golova na odmor

Petar Plevnik • nedjelja, 07.12.2008.

Iako su bili bolja momčad, prije svega u drugih 45 minuta, nogometaši Osijeka na oproštaju od jesenskog dijela prvenstva nisu se od svojih navijača uspjeli oprostiti pobjedom protiv Slaven Belupa...

Pavec
90'
Mile Petković

Teško se prisjetiti kada smo u Gradskom vrtu gledali lošijih 45 minuta od onih danas viđenih u prvom poluvremenu dvoboja Osijeka i Slaven Belupa. Nijednoj momčadi ne može se osporiti borbenost, no ono što su igrači obje momčadi prikazali promrzlim gledateljima definitivno ne pripada, ili barem ne bi trebalo pripadati, prvoligaškim travnjacima.

O kakvoj je igri bilo riječ, dovoljno svjedoči podatak da smo prvi udarac u okvir vrata zabilježili u 45. minuti nakon što je Lončarević probio desnu stranu, ušao u 16-erac i pucao, a o kakvom se udarcu radilo dovoljno govori i to da se lopta jedva dokotrlljala u naručje vratara Rodića.

Uz ionako velike probleme, trener Osijeka Tomislav Steinbrückner na poluvremenu je zbog ozljede u svlačionici morao ostaviti Andre Luiza, umjesto kojeg je u igru ušao Vedran Jugović. A da ćemo u drugih 45 minuta gledati ipak nešto bolji nogomet, najavio je Knežević neugodnim ubačajem iz slobodnog u 46. minuti, no vratar Rodić dobrom intervencijom otklonio je opasnost.

Najbolju prigodu Osječani su stvorili u 60. minuti. Borbeni Lončarević dugom je loptom u 16-ercu gostiju pronašao Miličevića, a osječki napadač iz okreta sa samo tri metra uspijeva promašiti cijeli gol. Bacio je domaći trener sve karte u napad, pa je u 66. minuti umjesto Kneževića u igru ušao i treći napadač, Vedran Nikšić, koji je u svojoj prvoj akciji pao u 16-ercu gostiju, no sudac Matoc samo je odmahnuo rukom.

VIŠEVIĆ OK, LAPIĆ K.O.

Iako se u prvi trenutak činilo da je riječ o ozbiljnijoj ozljedi, budući da je Tomislav Višević vozilom hitne pomoći prevezen u bolnicu, snimanja su pokazala da se kod osječkog braniča ipak ne radi o puknuću stopala.

S druge strane, nakon odigranog susreta trener Slaven Belupa Mile Petković otkrio je novinarima kako je njegov branič Stipe Lapić svih 90 minuta igrao s puknutim nosom!

U 79. minuti Osječani su napravili i treću izmjenu, umjesto Miličevića u igru je ušao Prijić, da bi samo par minuta nakon toga igru zbog ozljede morao napustiti Tomislav Višević, pa su Osječani do kraja susreta igrali s igračem manje. Usprkos brojčanom hendikepu bijelo-plavi su nastavili s napadima, dok gosti iz Koprivnice nisu ni pomišljali ozbiljnije ugroziti vrata Skendera.

Posljednju prigodu doći do tri boda Osječani su imali duboko u sudačkoj nadoknadi nakon što je vratar gostiju Rodić zaplivao u prazno, no u velikoj gužvi u 16-ercu prisebniji su bili gosti, koji su na kraju ipak zasluženo došli do boda.